Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan sz*rjam le mások...

Hogyan sz*rjam le mások véleményét?

Figyelt kérdés

Igen, az ezredik ilyen kérdés. Olvasgattam mindenhol ebben a témában, de egyszerűen nem használt semmi.


Szóval szeretnék olyan embereket kérdezni, akik már lekűzdötték azt a szorongást: hogyan sikerült? Mennyire volt súlyos?


Nekem elég gázos, itt van pár példa:

Ha buszon vagyok, folyton azt hiszem, rólam beszélnek, kinevetnek. Mások szemébe sem merek nézni. Ezért elhatároztam, hogy viszek magammal fülest és kizárom a külvilágot. Hát nem ment. Helyette folyton ki-be dugdostam a fülembe, hogy biztos csak én hallom-e, el is képzeltem, hogy mögöttem azért röhögnek, mert én "ilyen szar zenéket hallgatok." Meg a suliban az osztálytársais mindenkit kibeszélnek (néha mondjuk én is). Elgondolkoztam azon, hogy mi van, ha ugyanúgy rólam is beszélnek. Rosszat gondolnak rólam?

Igazából elég sok barátom van és beszédes is vagyok, akiket csak egy kicsit is kevésbé ismerek előttük már zárkózott vagyok.

Az oka szerintem anyukám és a suli miatt van. Kitűnő tanuló vagyok, ha már hoztam egy négyest, anya - szolidan, de - leszidott, hogy biztos a sok telefonozás az oka és hogy helyette inkább tanulnék mert nem viszem semmire. Sokszor megjegyzi a rossz szokásaim és a jókat néha figyelmen kívül hagyja.



2018. jan. 6. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz, tudd, hogy ki számít. Első sorban te számítasz, aztán a család tagok és a közeli barátok, aki ezen kívűlre esik már lényegtelen. De ezt valószínűleg tudod, mivel annyira magadat helyezed a középpontba, hogy azt gondolod, még az ismeretlenek is rólad beszélnek a buszon. A zenehallgatás jó megoldás, kezdetben nekem is segített, és amiatt, hogy "ilyen szar zenéket hallgatsz" meg aztán végképp ne aggódj. Mindenkinek megvoltak a korszakai, mindenki hallgatott mindent, maximum nem ismerik be. Én emlékszem metállt hallgattam mindig a buszon és közben még morcosan is néztem hozzá, ahogy kell és nemhogy rólam sugdolózni, de mellém ülni sem mertek. Tehat a lényeg azok véleménye számítson akik fontosak neked, akiről semmit sem tudsz és nem nézed semmibe és leszól, az meg ne érdekeljen.
2018. jan. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem kell félned attól, hogy kibeszélne. Hiába beszélnek ki akkor is az vagy aki az nem mond rólad semmit. Ne függj attól, hogy mit gondolnak rólad, az az ő véleményük és nem feltétlen az igazság. Minden embernek vannak hibái és mindenkit kilehetne beszélni. Az a lényeg, hogy úgy élj, hogy magadnak megfelelj...
2018. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Van egy kis üldözésimániád
2018. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 timarim01 válasza:
100%

Szia!


Imádom ezt a kérdést! :)

A te esetedben azt javasolnám, hogy amikor ilyen van, hogy hallod, hogy mások rólad beszélnek, tekerj olyan csatornára, ahol te vagy a sztár. Képzeld el, hogy épp rádiót hallgatsz, vagyis tégy minden hangot rádióba vagy tv-be, majd kezd el keresni a csatornákat. Ha már úgy is hallod őket, akkor miért ne hallgatnál olyat, ahol te vagy a rendező, a főszereplő és a sztár. Miért ne élveznéd ki, ha már rólad beszélnek? :) Remélem, érted, mire gondolok.


Anyukád, nos ez a téma kicsit másabb és összetettebb. Ha olyan, akkor írj rám, mert erre nem szívesen térek ki így, mert árthat is, de használhat is.

2018. márc. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen utolso. :)
2018. márc. 17. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!