Alkoholista lennék?

Figyelt kérdés
Alkoholistának számít-e az a személy, aki mindennap megiszik legalább egy doboz sört? Maxmimum a hét 1-2 napján marad ki. Aki ilyen rendszerességgel iszik ilyen csekélyebb mennyiségű alkoholt az már alkoholistának mondható?

2018. jan. 21. 07:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%
Aki minden nap alkoholt fogyaszt az alkoholista. A mennyiség mindegy
2018. jan. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy le tudnál-e mondani róla

Nem a mennyiség számít,hanem az érzelmi függés.

2018. jan. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzel valami tünetet, amikor kimarad pár napra, akkor igen, az vagy és függsz is tőle
2018. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
49%
Igen az vagy.
2018. jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem az alkohol mennyisége számít, hanem gyakorisága.

Ha csak 2 hétvégente iszol a buliban, nem vagy alkesz.

Ha minden nap pl. munka után otthon megiszol 2 kupica páleszt, és ha a napi adag kimarad (pl. tudod, hogy nem ihatsz, mert később még kocsiba fogsz ülni), és már hiányérzeted van, akkor alkesz vagy. Nem kell ahhoz beb.szni, hogy alkesz légy.

2018. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen az sajnos.... én szerencsés vagyok életemben nem ittam és dohányoznam. 😀😀😀
2018. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem feltétlenül.
2018. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Azt nem értem, hogy aki életében még nem ivott alkoholt, az hogyan tud bármilyen véleményt kifejteni arról, hogy ki alkesz és ki nem ... ???

Meg ez a napi 1 sör is vicc...

Az az alkoholista, aki már reggel 8-kor be van állva, mert nem bírja szesz nélkül . Meg aki egész nap iszik .

Nem az , aki a munkából hazamegy és megiszik egy sört vagy bármit ...

Picit gondolkodni is kellene ...

2018. jan. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy az. Én is majdnem mindennap megiszok munka után este otthon nyugiban egy vagy két pohár bort. Lehet, hogy van, aki azt mondja, ez alkoholizmus, de szerintem nem. A kismamáknak is ajánlanak napi egy pohár vörösbort pl. Oké, nem teljesen összehasonlítható, na de szerintem ez nem gáz. Akkor van gond, ha nem tudsz meglenni nélküle, és ha épp unatkozol akkor is iszol, mert hiányzik vagy ilyesmi. De nem vagyok szakértő, ez csak az én véleményem. A környezetemben, barátok, család, rokonok, ismerősök legtöbbje, mindegy, hogy lány vagy fiú, idősebb vagy fiatal, majdnem mindennap leül a párjával esténként és beszélgetés vagy vacsora közepette megisznak egy-két pohár bort, fröccsöt vagy sört.
2018. jan. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én minden nap megiszok 4-5 sört meg egy kis whisky-t mellé, és akkor mivan ? Mégsem vagyok alkoholista mert kibírom nélküle, csak nem akarom mert megtehetem .

Ma este is meg fogom inni . Tök jól fog esni .

2018. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!