Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől lesz valaki depressziós?

Mitől lesz valaki depressziós?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem leginkább attól, ha elkezd foglalkozni azzal, hogy fontos e bizonyos embereknek (vagy egyáltalán valakinek). Illetve elkezd kételkedni abban, hogy fontos e valakinek, akinek addig biztosan hitte, hogy igen.
2018. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem attól, ha egésznap otthon ül nem csinál semmit. Nincsen semmi jövőképe, ha mindig mas véleménye a leggondosabb neki.. és a magánytól.. az ember társas lény szükségünk van más emberek társaságára .
2018. jan. 22. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 2*Sü ***** válasza:
2018. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 niga78 válasza:
100%
A depresszió sajnos népbetegség Magyarországon. A rossz életkörülmények sorozatos kudarcok munka/kapcsolatok/egészség terén próbára teszik a tűrőképességet. + ami fontos: testi rendellenességek, betegségek kísérő tüntete is lehet a depresszió. - nem megfelelő táplálkozás, vitamin, ásványianyagok hiányállapotai, mozgáshiány, sanyarú munkakörülmények, télen a nap hiánya (D3 vitamin) is előidézhetik. Alkoholról drogról való leszokás, leállás is kiválthat depresszív állapotot. Tehát több oldalról "támadva" lehet csak legyőzni. Nem árt, ha az ember összeszedi a lehetséges okokat, amiket pl felsoroltam, és mindegyik ellen apró lépésben tesz valamit. pl télen vitamint szed. szabad levegőn napi 40 percet sétál, stb, amit eddig nem tett. ez azért nehéz, mert depressziósan nehezen veszed rá magad, hogy értelmes dolgokat csinálj, és hogy értelmét lásd küzdeni a betegség ellen. erre pl nagyon jó megoldás ha az embernek kutyája van, mert a gondoskodás, a kötelező séta, stb, észrevétlenül kimozdít a begubózós állapotból és még orvosolni is képes azt hosszabb távon. Nagyon fontos észrevenni és tudatosítani,ha depressziós vagy és ha lehet, akkor nem gyógyszerrel kezelni, mert a pszichotikumok függőséget okoznak, és mellékhatásukként számos más baja lehet az embernek. (máj, vesekárosítóhatás) Mozgás, mentális tréning (valamilyen pszicho- vagy csoportos terápia,MOZGÁS, JÓGA, közösségbe tartozás segít. ha átmeneti (pl gyász esetében), akkor tudatosítva a folyamatot szépen végig kell rajta menni. ha nem indokolt és nem átmenetei az állapot akkor több szálon futó terápiás kezelés kell. első körben: rendszeres testmozgás, orbáncfű tea, pozitív gondolatok, pozitív üzenetek. A hivő emberek egyébként hamarabb kijönnek ebből, mert az ima is és a bizalom a sorsban is olyan gondolkodást követelnek meg, ahova nem nagyon fér bele az elkeseredettség.
2018. jan. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 niga78 válasza:
Nálam a lakásom falain különböző általam megfogalmazott pozitív üzenetek díszelegnek. úgyismint: az élet szép! boldog vagyok, klassz emberek vesznek körül. szeretetben és bőségben élek. ezek a tudatalattira hatva szépen csendben dolgoznak valahányszor rájuk nézek, és kijelenthetem: a depresszió (bár korábban szenvedtem én is tőle) messzire kerül. ha a gondolkodást áthuzalozza az ember, és a negatív mintákat pozitívakra írja át, akkor egébként az egész környezet át tud alakulni. én pl nem is nagyon találkozom depressziós emberekkel már jó ideje. egyszerűen nem ezt a hangulatot vonzom/sugárzom.
2018. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Sokmindentől lehet, hajlam (dopamin szint) is befolyàsolja. Pl. magànéleti történések, de az időjàràs, környezet is befolyàsolja. Önértékelés, pàrkapcsolat, szeretett személy elvesztése; stb.
2018. jan. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kis Marianna válasza:
Alul működő pajzsmirigy betegség is okozhat depressziós állapotot - melléktünete. Csak erre nagyon kevesen gondolnak még az orvosok közül is.
2018. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A hajlam öröklődik, ezek az áldatlan életkörülmények (nem csak a szegénységre gondolok) kiváltják belőlünk. Szóval valoban népbetegség.
2018. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 vagyok. Helyesbítek: aktiválják bennünk. Az előző válaszok is hasznosak.
2018. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ildikó60 válasza:
Gyógyszer (pl. vérnyomáscsökkentő) is okozhat depressziót. A depresszió elleni gyógyszerek viszont nagyon-nagyon veszélyesek, ahogyan az egyik előttem író is említette. Próbálj ki minden mást, csak gyógyszert ne. Fentebb nagyon jó tanácsokat kaptál erre.
2018. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!