Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem érzem magam elég okosnak?...

Nem érzem magam elég okosnak? Hosszú, de valaki elolvasná, segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 9.osztályos 15 éves lány vagyok. Mindig is kitűnő tanuló voltam, az első 2esemet(Felvidéken élek, itt az 1 a legjobb jegy) matekból fogom kapni félévre, mégis butának érzem magam...

Például a névmemóriám katasztrofális, ezért irdoalomból a legalapvetőbb kérdésekre se tudok válaszolni,pedig már annyiszor újratanultam egyes költők életrajzát, mégsem tudom kik a szerelmei, versei, stb. A tanárnőm meg folyton azt szajkózza nekem, hogy azt csak meg kell tanulni, és nem megmakacsolni magam, hogy márpedig én ezt nem tudom.

Aztán az angol... 90 százalék felett teljesítettem ezt a félévet, de még nem állt össze a fejemben minden, így rákérdeztem tesómtól, hogy a found az most melyik idő, és úgy nézett rám, mintha valami eszméletlen nagy butaságot kérdeztem volna.

Akkor a matek... Fiú osztálytársam, akit elismerek,mert tényleg keni-vágja a matekot, olyakat mond, hogy nem csoda ha nem értem, lány vagyok... Rendben, nem megy az úgy, ahogy kellene, de miért kell ilyen csúnyán beszólni?...

Szlovák nyelv meg katasztrófa.Járok különórákra, olvasok, filmeket nézek, de egy épkézláb mondatot nem tudok összerakni.És szlovák fősulira tervezek menni..


Szóval ezek miatt, így együtesen, annyira butának érzem magam...Mit tegyek? Annyira igyekszem, s bánt, hogy sosem lehetek olyan okos, mint a tesóm... neki tényleg minden jobban megy.



2018. jan. 25. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak erre módszerek, mármint a tanulásra, szerintem nézz utánuk, van akinek ez jön be van akinek az. Mivel a szándék láthatóan meg van benned, és intelligensnek tűnsz számomra, ezért én úgy gondolom, hogy a tanulási módszereden kell változtatni. :)
2018. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Még jöhetnek, főleg olyanoktól, akik kerültek már hasonló helyzetbe. Érdekel, hogyan változtattak, hogyan jött meg az önbizalmuk ilyen téren... Talán az a baj velem, hogy csak azt veszem észre, amit nem tudok, amit pedig igen, azt nem...
2018. jan. 25. 22:24
 3/6 anonim válasza:

Nekem is rossz a rövid távú memóriám , pl amivel lehet fejleszteni a vers tanulással :)

a másik hogy annak a fiúnak nem lehet hogy bejössz?

nem kell mindenből 100%osnak lenned , találd meg amit nagyon szeretsz és érdekel és abból műveld ki magad :)

a testvéreddel pedig nem foglalkozz mert te nem ő vagy és ő meg nem te!!

egy kis magabiztosságot kéne magadba szívnod!!

2018. jan. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A leírtkából ítélve nekem nem tűnsz butának, sőt! Szerintem buta az aki nem látja a saját hibáit, és igy nem is tud a hiányosságai ellen tenni. És tudom, hogy jegyre osztályoznak, de inkább ne "seggeld" be az anyagot, hanem próbáld megérteni. Kicsit ülj felette és, hagyd hogy ellepje a gondolataidat. Például én két nyelven beszélek, és már rászoktam hogy a fejemben is azokon a nyelveken gondolkodom. És azt javaslom, keress egy kedves tanárt, aki segítőkész és kérd meg, hogy segítsen javítani a tanulási módszereden.
2018. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bocsánat, hogy nem reagáltam hamarabb, nem voltam mostanság gyakorin.

2esnek, nem, nem tetszem neki :D, egyszerűen csak egoista, aki imádja ha másokat idegesíthet.

Amúgy ami érdekel, és igyekszem fejleszteni magam, az az angol, szlovák és a képzőművészet.Csak az a baj, hogy pont abból kérnek számon , ami nemcsak hogy nem érdekel, de nem is megy.

Mondjuk az irodalommal végülis nem lesz gondom, mert a próbatesztjeim mind 75-85%-osak,a java szövegértés.De még mindig ott van az a matek... hát majd csak sikerül valahogy. :)

Utolsónak, hogyan tanultál meg két nyelvet? Vannak tippjeid? Nem érzem, hogy szörnyű lennék, de nagyon lassan haladok, szeretném kicsit felpörgetni.

2018. febr. 11. 16:54
 6/6 timarim01 válasza:

Szia!


Csak, hogy egy kicsit más szemszögből nézd a dolgokat.

Ugye az volt a kérdésed, hogy nem érzed magad elég okosnak.


Viszont, ahogy érzem inkább olyasmit kéne kérdezned, hogy:


* Mennyire akarod magad butának érezni, hogy beilleszd magad azokba a megjegyzésekbe, melyekkel mások el akarják hitetni veled, hogy buta vagy?


* Mennyire akarják mások, hogy butának érezd magad, hogy ne kelljen szembesülniük saját butaságukkal és elismerni, hogy te jobb vagy?


* Mi lenne, ha felismernéd azt a csodát, aki te vagy és elismernéd, hogy "Igen, én kitűnök a tömegből" ? :)


Nyugodtan írj rám priviben, ha bármi adódik. Csajszi vagyok, megtalálsz Facebookon is: [link]

2018. márc. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!