Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki vagyok én valójában?

Ki vagyok én valójában?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ki vagyok, és hogy milyen vagyok valójában. Hogyan tudnám ezt megtudni? Eléggé önbizalomhiányos vagyok, de elkezdtem majdnem egy éve fejleszteni magam, és azóta sokkal boldogabb vagyok, de érzem, hogy ez még mindig nem én vagyok. Még több kell, de nem tudom, hogy hozhatnám ki magamból. Inkább a nyarat szeretem ilyesmire használni, mert akkor valahogy bevállalósabb vagyok. Az is az egyik problémám, hogy néha nagyon csúnyának érzem magam, főleg emberek közt. Otthon, ha a tükörbe nézek, akkor látom, hogy szép vagyok, vagy legalábbis átlagos, de mások előtt nem mindig.

Általában otthon szoktam ülni, de ezt már nagyon unom, ez már nem én vagyok, az a régi énem volt, aki még a barátai előtt is csendes volt. Szóval, ha jön a jó idő, rengeteget szeretnék kint lenni a barátaimmal(is).

Apropó barátok. A legtöbb barátom nem az s nagy bulizós típus, de én imádok bulizni, szóval ezt kéne még valahogy kijavítsam, persze nem azzal, hogy megváltozatom/lecserélem a barátaimat.

Na de a lényeg: van két énem, amelyekből nem tudom, hogy melyik vagyok, mivel alapjáraton csendes vagyok, keveset beszélek stb, de nagyon szeretnék nem ilyen lenni, és tudom, hogy én ennél jobb vagyok, csak nem tudom pontosan, hogy mégis ki.

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnám magamat fejleszteni, hogyan fogjam fel azt, hogy én jól nézek ki(nem nagyképűség), ne gondoljam mindenki előtt azt, hogy ronda vagyok stb. Hogyan tudnék magabiztosabb lenni, hogyan ismerjem meg magam, hogyan legyek én?



2018. márc. 19. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a legnagyobb kérdés. Ki vagyok én valójában. Ez nem csak neked kérdésed, hanem minden ember legfontosabb kérdése. Életünk fő célja az önismeret megvalósítása, az önmegvalósítás, az más kérdés, hogy az emberek tulnyomó többsége még nem jutott el oda, a lelki fejlődés arra a szintjére, hogy föltegye magának a kérdést:ki vagyok én valójában? Ezért tisztelem a kérdésedet, de elég abszurd dolog föltenni a gyakorikérdéseken ezt, mert senki nem tudhatja, hogy ki vagy te. Ezt NEKED kell tudnod. (Nameg minden embernek természetesen) Javaslom. hogy meditálj, jógázz, (vagy sportolj), ami csak jólesik, amire vágysz, törekedj önmegvalósításra. Sok sikert.
2018. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igyekszem mindig, mindenben kersni önmagamat, ami tetszik folytatom, ami nem azt inkább abbahagyom, mert az csak elvenné a kedvem más dolgoktól. Nagyon sok mindenkre kíváncsi vagyok, és a közeljövőben ki is próbálok majd ezt-azt, remélem jobban megismerem általuk magam:)
2018. márc. 25. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!