Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, hogy engem semmi...

Normális, hogy engem semmi nem érdekel?

Figyelt kérdés
Boltba szoktam elmenni a szüleimmel, azt minden sz.r mellett megállnak, és nézik azt. Engem semmi nem érdekel a boltból, sem a kaja, sem a ruha, semmi... Így ha elmegyek a szüleimmel ide-oda, az maga a pokol, mert várakoznom kell rájuk. Na bolt kilőve. Jöhetnek az itthoni dolgok. Filmek nem érdekelnek, unalmasnak tartom mindet, nem kötik le a figyelmemet. Tanulni, takarítani, beszélgetni, játszani, sétálni, edzeni, főzni utálok. Kb mindent utálok. :D Ez egy éve így van már, előtte lekötött az xbox, pc, de már meguntam minden játékot. Nem vagyok depressziós, mert alapjáraton jókedvem van, és szeretek élni. Csak nincs miért. :D Ez mitől van? 16L
2018. márc. 27. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Sokféle zavarod lehet, de nem biztos.

16 évesen nyilván az utadat keresed... persze, hogy unalmas minden, ami körülötted van.

Próbálj meg valami újat keresni.

Ezen kívül gondolkozz el még valamin:

nem mindig lesz ott a mamahotel.


Szépen gondold végig, hogy az életben mit szeretnél csinálni:

- szeretnél jókat enni? Akkor legalább alap ételeket tanulj meg főzni. És akkor tanulj meg alapszinten vásárolni is: hova miért érdemes menni, stb.

- szeretnél még egy leszakadt kilincshez is szerelőt hívni? Ha nem, akkor tanulj némi szerelést.

- szeretnél ruhát viselni? Vagy elég egy ócska szemeteszsák is?

Ha az kevés, akkor azért minimális fogalmad legyen az áruházakról (háztartási gép, stb. is).

- szeretnél önállóan dönteni a dolgaidról, vagy majd a párod eldönti, hogy mit és mennyit fogsz dolgozni?

Ha magad szeretnél dönteni, akkor tanulnod kell valami olyat, amivel JÓL elboldogulsz az életben.

...és még csak azokat mondtam el, ami mindenképpen kell, ha normális életet szeretnél.

Utána jön még, hogy ha nem akarod halálra unni magad, akkor vagy olyat tanulsz, ami nagyon érdekel, és akkor hobbinak is jó lesz - vagy pedig körülnézel még azért is, hogy milyen hobbit válassz magadnak?


Tudod, ezeket más nem igazán fogja megcsinálni neked.

2018. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, én szakasztott úgy vagyok, mint te.
2018. márc. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a baj az lehet max, ha már nem is vagy kíváncsi. Ha nem vagy kíváncsi, akkor nem sok mindent lehet tenni. De ha igen, akkor erősen gondold végig hogy ténylegesen mi érdekel és indulj abba az irányba. Ez szokott segíteni. Ha már az se érdekel, akkor megint keresd a fejedben hogy mi az ami izgat. Egyfajta bakancslista ez is.
2018. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!