Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Furcsának találom magam, ez...

Furcsának találom magam, ez normális?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, azt veszem észre, hogy már lassan 3 éve, hogy úgymond “félek az emberektől”. Nem tudom, hogyan fogalmazzak, nagyon összetett dolog, összeszedem minden gondolatom. Nos, hát kezdjük ott, hogy nekem nem igazán jönnek be a mai trendek, ilyen musical.ly, ilyesmik. Ezért ha valami olyan embert meglátok, aki mondjuk musicallyzik, egyből elítélem. Ez engem felbosszant, változtatni akarok ezen. Sok barátom van, szeretek suliba járni, egyáltalán nem szekálnak, és megvagyok a bőrömben, de mégis azt érzem, hogy valami nincs velem rendben. Igazából ott kezdődik, hogy ha meglátok mondjuk 3 embert az utcán, önszántamból befordulok egy másikba, hogy ne kelljen találkoznom velük. Fogalmam sincs miért, valószínűleg önbizalomhiányom lehet, de gyúrok is rendesen, nem vagyok dagadt, terméseztes alakom van, izmos is vagyok. És egyáltalán nem ronda. Szeretnék párkapcsolatot is, de egy lányhoz sem merek odamenni :( Szóval elég nagy gondjaim vannak, ha jön egy új ember az osztályba, sosem ismerkedek vele először, megvárom, amíg ő jön oda. Szemkontaktust is csak a rokonokkal, barátaimmal szoktam felvenni. Nem tartom magam jónak így. Amikor sok lány van egy helyen sosem megyek oda közéjük, pedig szívesen fogadnának, fiúknál, főleg barátaimnál már ez egy kicsit könnyebb. Nem tudom, lehet, hogy félek attól, hogy elítélnek, de ez nekem így nagyon nem jó, kérlek segítsetek. Bocsi a hosszú kérdésért, remélem tudtok segíteni. Köszi előre is :)

2018. ápr. 9. 19:43
 1/4 anonim válasza:
81%

A normális relatív. Amit leírtál, az nekem ilyen szociális fóbiának tűnik. Nem vagyok orvos, viszont azt tudom hogy én is ilyen voltam. És utólag rájöttem, hogy az esetleges visszautasítástól féltem. Akartam én hogy a barátaim legyenek, hogy együtt szórakozzunk, vagy bármi, de egyáltalán nem mertem kezdeményezni. Mert attól hogy nekem szimpatikusak, nem biztos hogy fordítva is így van.

De ezt félre kell tenni. Ha magabiztosan lépsz fel és magadat adod, valószínűleg kedvelni fognak. Nem kell hiperaktívnak lenni a barátkozásban, nem kell erőltetni.

Viszont ha úgy érzed hogy szeretnél velük barátkozni, velük foglalkozni, érdekelnek téged, akkor próbálj meg nyitni.

Egy ember meg lehet veszi a fáradtságot hogy megtegye az első lépést. Egy csoport azonban már nem teszi meg ezt helyetted.

2018. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, megpróbálok mindl előbb ezen változtatni, az ömbizalmamat már sikeresen növelem.
2018. ápr. 9. 20:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve úgy érzem jó úton haladok ennek a problémának a legyőzése érdekében. Az önbizalmamat növelem, és megpróbálok szemkontaktust kialakítani, előbb utóbb barátnőt is szerezni. És nem igazán szeretnék ezért terápiára járni, mert érzem, egyedul is menni fo.g. Várom a rovábbi válaszokat!:)
2018. ápr. 9. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Csináld azt, amit az 1-es tanácsol.
2018. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!