Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a gondjaim nem az érzelmeim...

Ha a gondjaim nem az érzelmeimből, gondolataimból fakadnak, hanem a valós helyzetemből, akkor is hibás döntés az öngyilkosság? Mindent megpróbáltam már, ismerkedés, önismeret, meditáció, de semmi nem segít.

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy 38 évesen, teljesen magányos vagyok, valahogy senki nem viszonozza a közeledéseimet, se baráti, se szerelmi dolgokban. Mintha taszító lennék, senkit nem érdeklek, a napok munkával, amúgy meg magánnyal telnek el. Az összes régi ismerősöm eltűnt, senkivel nincs elmenni sehova, senki nem keres, ha én keresek valakit, nem kapok viszonzást, nem érdeklem őket. Nyilván emiatt szomorú és kétségbeesett, valamint tehetetlen vagyok, de mindezek nem csak a fejemben vannak, tehát nem mondvacsinált problémák, hanem a valós helyzetből fakadnak.

Nem meghalni akarnék én, de ez így már elviselhetetlen. Kétségbeesetten, de ezt látom csak megoldásnak.



2018. ápr. 17. 23:16
 1/8 Krúdy Gyula válasza:
100%

Szia,


38 évesen még bőven abban az életkorban vagy amikor az életedet még bármerre átfordíthatod. A halál az ebből kiindulva csupán egy menekülés attól, hogy tegyél valamit önmagadért. További bölcseletek, vagy poénok helyett inkább írok ötleteket:

- Keress hobbit magadnak, és utána a köré már egyszerűbb lesz ismerkedni azonos érdeklődésű társasággal. Lehetőségekre példa: sport, múzeum, irodalom, kirándulás, csoportos előre megszervezett programok, túrák (pont most jön a jó idő), online játékok, társasozás - "teaházak" ahol akár idegenekhez is be lehet csatlakozni játszani, ismerkedni.

- Ha nőből vagyol akkor ilyen kenceficés hülyeségekre is vannak akik eljárnak. Ha pasiból... akkor is vannak akik ugyan eljárnak de... naja... inkább ne.

- Ami még opció, és utána szintén segíthet ismerkedni is valamilyen kisállat tartás (ha ezt választod akkor azt felelősséggel tedd állat felé, és annak élete alatt szeresd őt, és ne tedd el magad se láb alól).

- Amit nem javaslok, de sok gyengébb ember abba menekül: vallási közösségek.


Meditációt amúgy meglepődtem, hogy írtad. Ha azt jól csináltad volna szerintem már nem lennél ebben a helyzetben. Tudatosan/ tudat alatt nem lehet, hogy blokkolod magad a kedvesebb élet megtalálásától?


Első körben az önismeretet kellene picit megerősítened, és vele az önbizalmadat. Ha tudod, hogy mi az amit tényleg szeretnél akkor azt is könnyebb megtalálni, hogy mi az amire az életben vágysz.


Bármerre is indulsz el a kifogás, hogy: "nincs rá időm" gagyi néphiedelem. Abból ki kell nőni.


Sok sikert!

2018. ápr. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ugyanez a problemam, csak en 40 eves vagyok van egy nagyon lehuzo parom,es semmi maganeletem. Se baratok, se senki akivel beszelhetnek.
2018. ápr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nő vagy, vagy férfi?
2018. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pszichiáternél még nem voltál, akkor adj neki egy dobást, tényleg nagyon sokat tud segíteni, én se hittem, amíg nem tapasztaltam. 3 éve járok, és minden sokkal jobb! Ok, a világ nem fog ettől megváltozni, de megtanulhatsz élni benne.
2018. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Férfi.
2018. ápr. 18. 23:52
 6/8 anonim válasza:
Tudod ilyenkor kell vltoztatni!! Ne ott keresd a hibát ahol feltűnik. Valószínűleg a kisugarzasodban érzik a rossz dolgokat. Feltételezem h amikor megpróbálsz ismerkedni valakivel akkor a maxot akarod kihozni az egeszbol es minden remenyed hirtelen ebben az emberben van, DE ezt megérzik az emberek es ismeretlenek egyszeruen nem akarnak ezzel a teherrel megbirkózni mert csak a sok gond es tul sok törődésre halylamot érik ebben a dologban. Ezzel egy ismeretlen, de sok esetben meg egy ismerős sem tud megbirkózni. Ki KELL zokkentened magad a hétköznapi életből h ugy érezd hogy egymagad is boldog tudsz lenni h barátokra es kapcsolatokra tudj szert tenni. Ez olyan mikor valaki valamire nagyon rastresszel vagy valamire radepizik es valaki hirtelen pofonvagja. <--Ez kizokkenti az abban az állapotban lévő es attudja gondolni a dolfatit/problémáit. Mindenféle képpen találj egy hobbit es ha megtaláltad azt a hobbit ami nagyon szeretsz akkor kezdj el olyan csoportokat keresni akik ugyan ugy ezt a hobbit szeretik. Persze ehez nem art olyan hobbit találni amit az emberek szívesen végeznek a valóságban együtt. Az a problema hogy mivel nincs senkid aki adna egy "pofont" h kizokkentsen az allapotodbol igy neked kell megtenned ezt, es ez persze nehezebb, de nem lehetetlen. En 2-2,5 évig voltam nagyon mely depresszióba oly annyira hogy ez ido alatt 3-4 nél többször nem mozdultam ki. Ezalatt mindenkivel megszakatt a kapcsolatom barátokkal, csaladtagokkal, MINDEN
2018. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mindenkivel!!! De sikerult magamat kizokkenteni ebbol a helyzetből es azota nagyon sok dolgot megtapasztaltam lettek uly barátaim, par regi baráttal is ulyra felvettem a kapcsolatot es igy erzem jo uton halad az eletem. Ha kérdésed van akkor irj nyugodtan, figyelni fogom azbuzeneteidet. Bocsi h kettobe irtam, de veletlen ranyomtam a küldés gombra. 100% hogy nagyon sok ember van aki szivesen építene fel veled egy barátságot vagy kapcsolatot, de ehez TE kellesz!!!!
2018. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

"40 eves vagyok van egy nagyon lehuzo parom,es semmi maganeletem. Se baratok, se senki akivel beszelhetnek"

Szabadulj meg végre a párodtól, és lesz minden, amire vágysz.


Kérdező, te is változtass azon, amin lehet, amit meg úgy látod, hogy nem változtathatsz meg, azt tanuld el másoktól, hogy hogyan lehet elfogadni. És tanuld meg értékelni azt, amid van. Másoknak munkájuk sincs, mégis örülnek, hogy élnek - mert amíg élnek, addig van rá reményük, hogy változhatnak a dolgok körülöttük.

Ha a régi barátok, ismerősök nem mozdíthatóak, keresd új emberek ismeretségét - de addig is: menj egyedül ide-oda, ne csak ülj otthon.

2019. ápr. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!