Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Régóta van egy különös fóbiám,...

Régóta van egy különös fóbiám, tapasztaltatok már hasonlót?

Figyelt kérdés

Igyekszem megfogalmazni a lényeget, de nem könnyű.

Gyerekkorom óta van egy különös fóbiám, amit akkor vettem észre, amikor letöltöttem a Google Earth alkalmazást a számítógépre. Elkezdtem nézegetni a földet, a holdat, a mars-t , és azt vettem észre, hogy ennek a látványa iszonyatos rettegést vált ki belőlem. Mi lehet ennek az oka? Talán a "végtelen" látványától való félelem? Nem tudok rá ésszerű magyarázatot adni. Olykor-olykor, ha telihold van, és megpillantom a holdat, felmegy a vérnyomásom a látványától. de nem olyan szinten, mintha ezt egy alkalmazáson keresztül szeretném megtekinteni. Próbálom vázolni úgy, hogy kaphassak rá ésszerű magyarázatot, de ezt nem lehet megmagyarázni. Sokkal rosszabb mint a klausztrofóbiám. Van , aki tapasztalt már hasonlót?



2018. ápr. 27. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen van ilyen... „A végtelen űr csöndje megrémiszt” – írja Blaise Pascal.

A végtelen rémiszt, mert véges agyunkkal nem tudjuk felfogni, és amit nem értünk, az válhat ijesztővé. Bátorságosnak kell lenni! És ha ilyen hatás ér, ne erőltesd, hogy racionálisan felfogd, azt nem lehet, de annak metafizikai tartalma megérezhető. A keletiek a tusrajzokon fontosnak tartották, maradjon a jelenségek közt "üresség" ku- a létszemléletük alapja - ahol beáramlik a létesültek közé a Lét..a végtelen, az örök, az időtlen.

2018. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pascal is írt róla? Köszönöm hogy ezt leírtad... Érdekes. A metafizikát talán Hamvas Béla is említette párszor. Ha jól tudom. :)
2018. ápr. 27. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:
igen. Pascal Gondolatok c. művét érdemes olvasgatni - nagy élmény lesz.
2018. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 he84 ***** válasza:
Hmm, én még sose hallottam ilyen fóbiáról, de elhiszem hogy ijesztő lehet. Szerencsére nekem nincs kifejezetten semmiféle fóbiám, vagy ha netán mégis van, akkor még nem tudok róla.
2018. ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 he84 ***** válasza:
Mindenesetre ha ez a helyzet, akkor nyilván ne nézd többé a bolygókat a Google Earth-ön keresztül.
2018. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez természetes. hogy nem nézem.:)
2018. ápr. 29. 09:33
 7/9 he84 ***** válasza:
Akkor jó. Butaság is lenne direkt tovább ártanod magadnak, ha már jól tudod, hogy az adott dolog árt neked.
2018. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gyömbér98 válasza:
73%
Ezzel nem vagy egyedül, kisebb koromban iszonyatosan rettegtem, ha a tv-ben egy dokumentum film a bolygókról rémület fogott el és egyszerűen képtelen voltam nézni. Mára ez a fóbia egy kissé lankadt de még mindig szorongás fog el a látványtól.
2019. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ezzel nem vagyok egyedül.
2019. febr. 18. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!