Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az alábbiak jó tulajdonságok?

Az alábbiak jó tulajdonságok?

Figyelt kérdés

Mindig bajban vagyok, amikor a jó tulajdonságaimat kell összeírnom. Az a baj, hogy elkezdek mindenféle szép szavakat irogatni, aztán elgondolkodom, hogy ezek valóban jót jelentenek-e.


Például:

Megértő, toleráns, türelmes - Oké, türelmesen végighallgatom mindenkinek a mondandóját, megértően bólogatok, és toleránsan viszonyulok a viselkedésükhöz. De ez inkább azért van, mert kerülöm a konfliktusokat, félek attól, hogy ellenséges viszony alakulhat ki közöttünk, pedig lehet, hogy épp a konfliktusok által tudnék továbblépni.


Jó munkaerő - A munkahelyen próbálok a lehető legjobban teljesíteni. De ez is inkább csak a félelem miatt van, attól félek, hogy nem tartanak elég értékesnek a munkahelyen.


Nagylelkű, becsületes - Egyre inkább úgy érzem, hogy azzal, hogy folyton adok, és mindent betartok, inkább egy balekhoz kezdek hasonlítani.


Rendszerető - Tudom, ennek sok fokozata van, rendmániás ugyan nem vagyok, de azért néha lehet, hogy jobb lenne kiszakadni a régi kerékvágásból, és már kicsit bizonytalanul írom le ezt a szót is.


Szóval úgy érzem, a "jó" tulajdonságaim egy része inkább a félelmen, a befelé forduláson és a visszahúzódáson alapul. Már nem igazán merem egy listában említeni ezeket azokkal, amelyek tényleg előrelendíthetik az életem. Más is van így? Vajon az idők folyamán megváltozott ezeknek a szavaknak a jelentése? Ti hogy látjátok?


2018. ápr. 30. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem félelmen alapul. Szerintem inkább van egy igen erős megfelelési kényszered. Gyakorlatilag a világ összes jó tulajdonságából ki lehet hozni azt, hogy a félelem melyik részéből alapszik. Én inkább úgy mondanám, hogy meg akarsz felelni a társadalomnak, mert félsz a következményektől és a kritikáktól, mint a legtöbb ember. A legfontosabb szempont az, amire te remekül rávilágítottál, hogy őszinte vagy magaddal, ami a legfájdalmasabb dolog az életben. Szerintem rossz oldalról közelíted meg a "jó tulajdonság" mibenlétét. Az első lépés a megoldáshoz a probléma felismerése, azzal, hogy te összegyűjtötted a gondolataidat és mersz őszintének lenni saját magaddal, az már önmagában is egy jó tulajdonság. Én azt javaslom neked, hogy ne a jó tulajdonságaidat írd le, hanem azokat a tulajdonságaidat, amiket tisztelsz magadban. Hidd el ha összeveted a kettőt, akkor meglátod, hogy nagyon nem mindegy, hogy miről beszélünk. Alapjába véve az ember félelemből tanulja meg a jó tulajdonságokat, mert már egészen kicsi ként arra van nevelve, hogy beszéljen szépen vagy különben szappannal mossák ki a száját, vagy ne bántsa a másikat, mert a szülők elverik otthon...stb. Szóval sajnos a jó tulajdonságok zöme félelmeken alapulnak a rossz neveltetésnek köszönhetően.
2018. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2018. ápr. 30. 23:20
 3/3 anonim ***** válasza:
;) szivesen
2018. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!