Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most érettségizem és fogalmam...

Most érettségizem és fogalmam sincs érettségi után hogyan tovább. Mit tanuljak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Még ugye nem voltak szóbelik, de ahogy kalkulálom ilyesmi eredményeim lesznek:

matek 3

töri 3 vagy 4

magyar 4 vagy 5

német 3

szakma 4 (mezőgazdaság)


1 év lenne még a technikum, de kéne hozzá a jogosítvány ,így nem tudom maradjak e.

Azon is gondolkoztam, hogy nézek valami okj képzést, mert még ingyenes nekem.

Abban sem vagyok biztos, hogy akarok e egyetemre menni , de ha igen akkor nem tudom melyikre és milyen karra.


Gondolkoztam azon, hogy szívesen lennék tanár, de nem vagyok benne biztos, hogy elég okos vagyok hozzá. Ettől függetlenül gyerekkel szívesen foglalkoznék. Családsegítő és gyermekjóléti munkahelyen is szívesen elhelyezkednék.

Másik nagy álmom egy saját gazdaság, ezért is tanultam mezőgazdaságot, de nem tudom, hogy pénzalap és földörökség nélkül hogyan tudnék elhelyezkedni később.

Minden tanácsot szívesen fogadok tovább tanulással kapcsolatban és a pályaválasztás kapcsán is.



2018. jún. 5. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megakarod csinálni a technikumot, akkor elméletileg év közben az iskolán keresztül kedvezményesen elvégezheted a jogosítványt. (Az én szakmámnál így volt)

Másrészt ha dolgozni akarsz a szakmában utána akkor el kell döntened a mezőgazdaság mely ága az amely neked legjobban bejön. És az alapján munkát keresni egy nagyobb cégnél, majd szépen lassan (ha akarod) kiegészítésként saját kis gazdaságot kiépíteni.

Ha tanár akarsz lenni akár szakoktatódnál is érdeklődhetsz ő mit végzett és akár arra a pályára is mehetsz.

2018. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Családsegítő és gyermekjóléti munkahelyen is szívesen elhelyezkednék." Szociális munkás szakra gondoltál? Nem magas rá a ponthatár, esetleg ez is jó lehetne.

Vagy talán még gyógypedagógia, oda sem olyan magas a ponthatár.

2018. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, a gyógypedagógiát azért írtam, mert írtad, hozzá gyerekekkel szívesen foglalkoznál, de tanár nem biztos hogy lennél. Egyébként ne írd le magad annyira, hogy nem lennél elég okos hozzá.:) A kishitűség és a bizonytalanság a legnagyobb álomgyilkos.:D Mire tanárrá válnál, nagyon sokat fejlődhetnél.:)
2018. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. jún. 7. 16:13
 5/5 anonim válasza:
100%

Ne jegyeket számolj!

Nem mindegy hogy 40% 3as vagy 59% pl ,mivel már nem a jegyekkel számolnak felvetelinel.

Tanári karra van esélyed bejutni ,ha erős szóbeliket teszel , de erősebb szakokra már kétlem(töri-magyar) a magas ponthatár miatt.:( De ha szereted a gyerekeket egy általános iskolai tanáron, vagy magán tanáron is gondolkodhatsz. Én kisvárosban lakom és az utóbbinak elég nagy keresete van!

Ha a felsőoktatásba való jelentkezés felmerült benned és esetleg nem idén mész vagy keresztfélévesre, akkor azt ajánlom hogy jövőre mindenképp mert 2020tól kötelező 1 emelt érettségi.

Saját gazdasághoz jo alapot szerezhetsz OKJs képzéseken , ráadásul az első ingyenes.

De FOKSZban is sok ilyen képzés van ami ehhez köthető.:)

Egyenlőre tanulj hogy minél erősebb érettségid legyen , utána pedig adj időt magadnak átgondolni mert (szerintem) minél jobban surgeted magad ,annál inkább nem fogsz döntésre jutni.

Sok sikert!:)

2018. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!