Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék boldogabb?

Hogyan lehetnék boldogabb?

Figyelt kérdés

Már hosszabb ideje tör rám gyakrabban az életkedvtelenség. Mióta nagyobb rálátásom lett az élet rosszabbik oldalára, azóta egyre jobban érzem azt, hogy lehangoltabb vagyok. Pontosabban talán csalódottságot érzek. Ezért a körülöttem lévő emberekkel foglalkozok, akiket szeretek és miattuk érdemes minden nap felkelni. De van, hogy őket is magával rántja a "világ/élet" rossz, illegális területei. És úgy érzem, hogy elvesztem a kis boldogságom forrását. Mivel ezektől a rossz dolgoktól próbálom elzárni magam. De így egyedül érzem magam, képtelen vagyok így boldog lenni. Gyakran tör rám a sírás, még ok nélkül is. Próbálom minden nap lefoglalni magam azokkal amiket szeretek csinálni, filmezéssel, sorozat nézéssel..stb., hogy ne foglalkozzak semmivel. De ezzel csak homokba dugom a fejem. Lehetséges, hogy túl naiv voltam, vagy vagyok is. Vagy lehet, hogy csak defektes vagyok? Vagy lehet, hogy ez csak egy időszak, amit egyszer kinövök? Volt nektek ilyen tapasztalatotok?

Negatív, bántó kommenteket kérlek mellőzzétek.

19/L



2018. jún. 6. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint ha én írtam volna, mondjuk már annyi változott nálam hogy nem sírok.

Amikor én 19 voltam én is ezeket csináltam Film, sorozat de amikor már túl sokat néztem akkor el kapott a rossz kedv, ez sem egészséges hogy mindig ezt csinálod.

Most 20 vagyok ja és fiú, már azért rá jöttem arra hogy ha így folytatom akkor nem sokra fogok jutni az életben, ebben az országban sok a negatív ember és az az ember aki csak úgy van, nincsenek céljai.

Leginkább az unalom öli meg az embert, de igen lehetséges hogy ezt ki fogod nőlni ha teszel az ügy érdekében.

Ezeket a dolgokat ajánlom neked, legyenek céljaid amiért érdemes élni mert ha nincs célod akkor csak úgy vagy annak semmi értelme, akarj változni, küzdj a céljaidért, negatív emberekkel szakítsd meg a kapcsolat örökre, merj élni, legyél boldog, ne idegesítsd fel magad jelentéktelen dolgokon, higy magadban, sportolj az oldja a feszültséget és jobb lesz a közérzeted, keress magadnak egy társat, barátot esetleg legyen valamilyen állatod bármilyen amivel foglalkozhatsz és van is hozzá kedved, ne csak otthon ülj menj ki sétálj bármi amihez kedved van tedd azt, segíts be otthon a házimunkában ha eddig nem tetted, tanulj meg valamit amihez kedved van például én több nyelvet is szeretnék tanulni, pár hét és kezdem is az elsőt.

Sok sikert kívánok, ne add fel és csinálj valami, dolgozz csak ne unatkozz mert én azt vettem észre magamon hogy ha van mit csinálni semmi bajom de ha például 2 napja nem sok mimdent csináltam vagy semmit akkor tör rám ez az érzés.

Ha szeretnél nyugodtan írj, esetleg ha érdekel lehetnénk barátok is természetes csak akkor ha akarod és ha jól is érezzük magunkat együtt.

2018. jún. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ezt minden nap nézd meg reggel és este [link]

Először minden dolgot a fejben kell el dönteni, rendet rakni benne aztán ha ez meg van cselekedj és tegyél azért hogy ne így érezd magad.

2018. jún. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató szavakat. Sokat segítenek. Van egy célom amit néha-néha feladva, aztán újrakezdve küzdök érte. Teljesen igazatok van. :) A motivációs videó is nagyon hasznos. :)
2018. jún. 7. 10:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt tedd,amit AKARSZ,ne azt,amit elvárnak. Ne hagyd magad elnyomni,manipulálni.
2018. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már igyekszek így cselekedni :)
2018. jún. 8. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:

"Lassan rájövök, hogy nem tudok mást,

Mint a végét elölről kezdve

Az összes keserű könnyet édessé tenni,

De vért verejtékezve...

Folyton továbblépni és továbblépni

A naivságom árán."


Nem cipelheted az egész világ keresztjét magaddal, mikor még a sajátodat is nehezen bírod el. Én is ugyanebben a cipőben jártam 17-19 éves korom körül. Kapsz még pár pofont, meg jó pár simogatást is. Ami pedig a legabszurdabb, hogy néha ugyanattól a kéztől mindkettőt. Így megy ez. A simogatást próbáld meg élvezni, a pofonból meg okulni, hogy nehogy megint beleszaladj ugyanabba. Ha ezt elfogadod, akkor majd lassan rájössz, hogy nem is olyan önző és igazságtalan ez a világ.


Jótanács: Ismerkedj és beszélgess minél több emberrel.

2018. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2018. jún. 15. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!