Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 26 évesen mi lehetne a célom?...

26 évesen mi lehetne a célom? Kicsit úgy érzem, hogy 'állóvíz' az eletem.

Figyelt kérdés

Nem panaszkodni, akarok. Csak kíváncsi vagyok,hogy más is volt/van-e hasonló szituációban?


26 éves vagyok. Elvégeztem az egyetemet, másfél éve dolgozom Bp-n egy cégnél. Együtt lakunk egy barátnőmmel kb. egy éve. Viszonylag jól keresek, a hó végén általában tudok félrerakni egy 5-60 ezer Ft-ot. Van egy 8 éves középkategóriás autóm. Szóval a körülmények szerencsére jók. Ezért hálás is vagyok az életnek.


De egy ideje azt veszem észre, hogy csak telnek a hetek, de valójában 'nem történik semmi'. Lenyomom a melót, elmegyek edzeni délután, este meg csinálunk vmit barátnőmmel (film, kaja, séta stb). Hétvégén általában kimegyek/megyünk szüleimhez, vagy haverokkal találkozom.


És ez ismétlődik hétről hétre.


Másnak is van néha ilyen érzése?



2018. jún. 8. 00:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocsi elírtam, nem egy barátnőmmel lakom együtt hanem A barátnőmmel.


Több mondjuk nincs is :D

2018. jún. 8. 00:51
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem te már elérted a célodat és sokan örülnének annak, ha ilyen jó dolguk lenne!


Igen, hálás is lehetsz az életedért és sajnos ezt majd csak akkor fogod értékelni, amikor majd történik veled "valami izgalmas".


Nem, másnak nem ilyen állóvíz az élete, hanem napi szinten küzd a hullámokkal.


Vállalj gyereket!

2018. jún. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki, a legtöbb embernek háborgó víz.
2018. jún. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, hálás is vagyok. Ezért kezdtem ezzel a mondandómat, hogy nem panaszkodni szeretnék.



Tisztában vagyok azzal is , hogy sokaknak az élet sokkal nagyobb küzdelemmel jár. Illetve nehanyaknak meg csak azon kell törnie a fejét , hogy aznap melyik luxus étteremben egyen.


Ennek ellenére mindenkinek a saját élethelyzeteben más más problémái, kérdései lehetnek.


Nyilván ha valaki a napi betevőért melózik , akkor nem ez a legnagyobb gondja. De azért azt sem mondhatom, hogy a 'csúcson lennék'. Én is szívesen gurulnék a melóba egy új BMW-vel, de erre meg nincs kilátás. Mint ahogy joparan ez meg is tehetik, legalábbis Bpn mozogva azt látom.


De pont az ilyen 'kategoria' ugrasra nem igazán latok lehetőséget.



A gyerekvállalás pár év múlva szóba jöhet, de azt még egy kicsit távolinak érzem...

2018. jún. 8. 01:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Az "állóvíz" szerű élet lehet jó és rossz is. Például ott van amit leírtál, és itt van az enyém. Hasonló korú vagyok mint te, csak se barátnő, se barátok (max 1-2 netes barát), egy sz*r meló, ha épp nem dolgozok akkor otthon vagyok és kb ennyi..
2018. jún. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ha ennyire állóvíz a mostani helyzet, akkor tanulj, fejlődj

azt nem írtad, hogy a szórakozáson felül mivel fejleszted magadat szellemileg

olvasol? van olyan technológia, technika ami érdekel?

miben éled ki a kreativitásodat?

2018. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

de örülnék egy ilyen

"állóviznek" se munka se barátnő jelenleg

2018. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem sajnáltatni akarom magamat, tisztában vagyok azzal hogy a körülményeket olvasva sokan cserelnenek velem. És lehet ez ilyen first world problemnek hangzik. De neha tényleg ezt érzem , hogy csak telnek a hetek és annyi.


Nyelvtanulásra gondoltam, de azzal is úgy vagyok. Hogy van 2 nyelvvizsgám, és valójában a munkában egyik idegen nyelvet sem kell használni.


Felmerült bennem, hogy kimegyek külföldre pár évre "szerencsét próbálni". Amikor korábban az egyetem alatt külföldön voltam Erasmussal. Azt pl nagyon élveztem. Új kultúra, környezet, stb. De a barátnőm meg annyira nem mobilis ezen a téren. Persze szakíhatnék is vele, meg felmondhatok a munkahelyen. És neki indulok egyedül, de mi van ha megbánom az egészet. Azt később nem olyan egyszerű visszacsinálni.


A szakmám olyan , hogy biztosít egy viszonylag jó megélhetést, de később sem fogok sokkal többet keresni itthon. Max néhány tízezerrel. Ami persze nem rossz, de igazából milliókat szakítani nehéz vele.


Például azon is sokszor elgondolkodtam, hogy igazából mire teszek félre? Mondjuk a havi megtakarítás egy részéből elmegyünk nyaralni. De a többi meg meg nem annyi, hogy valaha osszesporoljak belőle egy házra vagy egy jó kocsira.


Még ha félre tudok rakni kb. 500 ezret tisztán évente. Az is igazából mire lesz jó? Bpn. Egy lakás már több mint 20 millio.


Akkor már nem jobb ha élek a mának aztán elköltöm? Élvezem belőle az életet?


Na mindegy sok kérdés felmerül az emberben:D

2018. jún. 8. 10:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Irigylem a problémáidat! :D
2018. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Neked legalább nem rossz mondjuk nekem sem annyira , én régebben jártam kondiban 1.5 évig aztán csak úgy abba hagytam és kész nem tudom miért? meg lett a jogsim 1 percig örültem aztán :-( nem tudom miért, önbizalomhiánnyal küzdök, egyetlen igaz barátom sincs, én is depressziós vagyok már, barátnőm soha sem volt és ha így haladok soha se lesz, rendet tettem a fejembe el kezdtem végre tenni is a dolgokért erre nem el törik a jobb kezem, most nyomorék lettem és megint vissza esőbe vagyok leginkább csak magamra számíthatok, arra jöttem rá hogy egy kapcsolat hiányzik az életemből jaj meg célok de ha egyedül vagyok így nagyon nehéz mindenki ellenem van, volt egy lány ő is 26 volt mondjuk ő azért sokkal rosszabb állapotban volt mint te vagy, beszélgettünk elég sokáig aztán le törölte magát kicsit meg viselt a dolog, bocs hogy ezt le írtam.

Egyébként őszintén mondom hogy neked is egy kapcsolatra lenne szükséged és persze célokra de szerintem a legfontosabb az életben hogy szeress valakit akiért van értelme élni, minden nap mellete kelsz és fekszel.

Ha szeretnél nyugodtan írj :-) szívesen segítek ha tudok, hátha egymáson segítenének motiválnánk egymást :-)

2018. jún. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!