Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most akkor melyiket használjam?

Most akkor melyiket használjam?

Figyelt kérdés
2000.07.31-én születtem kb dél körül, viszont augusztus 1-re lettem anyakönyvezve. Eddig a szüleim 31-én köszöntöttek fel, míg az ismerőseim 1-jén. De most akkor a hivatalosat, vagy az eredetit használjam?

2018. jún. 16. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire akarod használni az időpontot? Szülinap ünneplésre?

Mivel 31.-én születtél, az a szülinapod.

2018. jún. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sok helyen kérdezik, például iskolában, személyi meghosszabításon (ott augusztus 1-jét használom, mert ez van anyakönyvezve), diákigazolványomon is augusztus 1 van beírva, viszont 31-én ünneplem.
2018. jún. 16. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:
A hivatalos irataidban az augusztus 1. van beírva. Saját ünneplésedre maradjon meg a július 31. Én a tortát is ez utóbbira kérném...
2018. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:

A születési dátumod 2000. 08. 01. Ha a születési dátumodat kérdezik, akkor ezt megadnod. (Legyen szó személyiről, diákigazolványról, bankszámláról, bármilyen hivatalos ügyről.) Egy egy hivatalos adat, az a dátum, ami az anyakönyvi kivonatodon szerepel, illetve annak nyomán meg a személyiden.


Ha az a kérdés, hogy mikor ünnepled a születésnapodat, az meg nem hivatalos dolog. Akkor ünnepled, amikor akarod. Sőt volt egy ismerősöm, aki egy időben deklaráltan nem születésnapot, hanem születéshetet ünnepelt.


Egyébként sokszor a valódi ünneplés elcsúszik. Nyilván elég rossz ötlet egy szülinapi házibulit szerdára tenni. A születésnapod tényleges megünneplése tágabb körben úgyis vagy az előző, vagy következő hétvégére fog tolódni.


De nem is értem a kérdést, hogy miért nem válik szét élesen számodra ez. Olyan ez, mint a név és a becenév kérdése. Én pl. a Süsü becenévre hallgatok. Vagy 30 éve hozzám nőtt, mindenki így szólít, még a főnököm is. Nyilván ha az a kérdés, hogy hogyan szólíthat valaki, akkor jó a Süsü. (Illik, nem illik, bemutatkozásnál, ha nem formális kapcsolatról van szó – mondjuk a cég egyik ügyfeléről, vagy nem a bankban kérdezik meg a nevemet –, akkor Süsü néven mutatkozok be.) Ha viszont az a kérdés, hogy mi a (hivatalos) születési nevem, akkor nyilván nem a Süsüt fogom mondani rá, hanem azt, ami az anyakönyvi kivonatomon, illetve a személyimben szerepel. Azt csak el tudod dönteni, hogy mikor használhatod a becenevedet, és mikor kell a teljes nevedet használni. Ugyanilyen esetben kell a születési dátumodat – aug. 1. – használni az egyik esetben és mondhatsz kedvedre való dátumot – akár júl. 31-et – a másik esetben.

2018. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!