Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményetek erröl a...

Mi a véleményetek erröl a versről?

Figyelt kérdés

Az én szivemben harc van

És én elbukom e harcban

Mert akárhová lépek

Köröttem csak vétek

Kerestem Istent, kerültem ördögöt

Ördögöt találtam ki Istennek öltözött

Egyre csak keresem mi vár engem holnap

Menyország párnája, csendje a pokolnak?

Kerestem a mát a multban élve.


Most vándor leszek, aki hazatérne

Vad vidékeket átszelve nézem

Mikor nyer értelmet emberi létem

Nem akarok olyan lenni mint mások

Kiknek szemük elől rohannak az álmok

Én most akarok mindent, mit el nem érhetek

Én ott akarok élni ahol nem élhetek

Egy nap majd felállok egy törött lábu székre.


Onnan kiáltok fel a kéklő égre

Most én vagyok a szónok és te a hallgató

Itt állok és kereslek téged mindenható

Egy megmásított, hamisított, Istenverte képzet

Olyan vagyok akár egy megható idézet

Tulipán, az vagyok, akit eltakar a gaz

Hazudok és elmondok mindent ami igaz

Én a tied leszek és mindenki másé

Csak add, hogy ne legyek az elmúlásé



2018. jún. 16. 17:00
 1/2 2*Sü ***** válasza:

A legtöbb véleményezésre beküldött GYK-s vers tizenévesek érzelmi vergődésének profán, prózai, ötlettelen leírása csak éppen pocsék rímekbe szervezve.


Na ez a vers nem ebbe a kategóriába tartozik.


Nem fogom szétcincálni a verset. Nagyjából a rímek rendben vannak. A képek elég kreatívak – a „Most én vagyok a szónok és te a hallgató, | Itt állok és kereslek téged mindenható” sorok nagyon tetszettek. Képes a vers az emberben megszólítani érzéseket.


Talán annyi kritikával élnék, hogy a vers valódi lényege – ahogy azt tanították, tanítják is – nem a rím, hanem a ritmus. Egy ütemhangsúlyos vagy egy időmértékes verselésnél a szótagszámok, szótag hosszúságok szigorú formai szabálya sokkal jobban tudja vezetni a vers ritmusát. A szabadvers mentesít ezen formai szabályok alól, de ha jó verset akarsz írni, ez nem hogy könnyítés, hanem nehezítés, hiszen a ritmust nehezebb megtartani, bár így lehetőséged nyílik arra, hogy a vers ritmusa együtt tudjon lüktetni a mondanivalóval, az érzelmi töltettel.


És itt érzem a versed gyengéjét. Egyszerűen úgy érzem, hogy időnként kiesik a ritmusból. Egy rövidebb sor után indokolatlanul érkezik egy hosszabb sor, aminek a felénél az az érzésem, hogy „Miért nem ért még véget a verssor?”.


De úgy azt mondom, érdemes ezt a versírás dolgot erőltetni egy kicsit. Csak érdemes leporolni mindazt, amit irodalomból tanultál.

2018. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
megzenésítettem! elég jó lett! :D
2018. jún. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!