Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valami hatásos módszer dadogás...

Valami hatásos módszer dadogás ellen?

Figyelt kérdés

2018. jún. 20. 02:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Cicero egy kis kavicsot rakott a nyelve alá hogy ne dadogjon.

Elég híres szónok is lett.

2018. jún. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
google dadogás
2018. jún. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Tényleg igaz, hogy Démoszthenészt is zavarta szónokolásában: Ókori próba

A dadogás kezelésében alkalmazott módszerek nagyon változatosak, és egészen az ókorig nyúlnak vissza. Démoszthenész, a híres görög szónok is próbálta kijavítani akadozó beszédét. Egy föld alatti szobát épített magának, és oda elvonulva fejlesztette hangját, javította hangképzési technikáját. Fejének csak egyik feléről nyíratta le a haját, hogy emiatt restelkedve ne jusson eszébe emberek közé menni, bármennyire kívánta is volna a társaságot. Így kényszeríttette magát, hogy folyamatosan gyakoroljon. Mivel hangja gyenge volt, lélegzete elakadt, azzal erősítette hangját, hogy futás közben vagy meredek lejtőn felfelé menet, bár lihegett, hosszú beszédrészleteket vagy verseket adott elő. Házában volt egy nagy tükör, és az előtt állva memorizálta beszédeit, gyakorolta megjelenését, megfigyelve a helyes hangképzést és szájtartást. Beszéd közben élénken gesztikulált. Hogy nyelvének bizonytalankodását és dadogását legyőzze, s hogy jól artikuláljon, szájába kavicsot vett, közben pedig beszédszövegeket szavalt. Mióta dadogsz? Szerintem ezek sokszor a körülöttünk történő események szülöttjei, például van olyan ismerősöm, aki néha csak azért csinálta néha, mert egy sorozatban milyen aranyosnak tűnt számára, de ez tudatalatti volt, nem tűnt fel neki, ezért mondtam, ne kezdje el, mert aztán majd megszokja, szóval a lényeg, hogy hidd el te is ugyanúgy tudsz beszélni, mint akármilyen más ember, akár szónok, csak valamilyen dolog kiváltotta ezt belőled, de nem kell hozzá szoknod, vagy belenyugodnod, hogy márpedig én dadogok, egyszerűen csak kezdj el gyakorolni, esetleg először csak egyedül, úgy hogy más nem hallja, próbálj meg szövegeket felolvasni vagy akármit mondani, és hidd el hogy képes vagy rá! Enélkül nem fog menni :)

2018. jún. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úú, hát én nagyon köszönöm a válaszaitokat!!
2018. jún. 20. 09:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Első körben még mindenki utál, sz-sz-szépen nézek a szemüvegen át.

De-de látod ma-ma milyen a vi-világ, de a po-po-pofozó srác m-m-mást lát.

Nem bírja a bu-bu-burámat, nem tetszik, neki-kik tartom a számat.

Hogy ha jönnének a szavak, na de mo-mondanék egy párat.

2018. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hahaha, nagyon vicces vagy, nem ilyen valaszt kertem.
2018. jún. 20. 11:42
 7/11 anonim ***** válasza:
:(
2018. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld ki azt, hogy egy könyvből hangosan olvasol fel, szépen lassan. Csak egy ötlet, de hátha segít. :)
2018. jún. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Beszélj dallamosan, mint Galla Miklós.
2018. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4%
Ne szolalj meg :)
2018. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!