Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Depressziós vagyok, de mit...

Depressziós vagyok, de mit tehtek ellene?

Figyelt kérdés

2018. júl. 13. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Önismeret itt kevés, ez betegség.

Menj orvoshoz!

Ha el tudsz menni, akkor pszichológushoz menj, ő nem ad gyógyszert.

2018. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
olvastam az orbáncfűről, az állítólag nyugtatja a depressziót, de nem tudom, hogy jót tesz a szervezetemnek.
2018. júl. 13. 12:50
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Az igazi depresszióhoz az kevés.

Ha néha rossz a hangulatod, akkor még segíthet. De akkor is jobb lenne, ha legalább felhívnál egy orvost, vagy írnál ilyen internetes orvosnak.

Miért nem akarsz orvoshoz menni? A hajad is magad vágod?

2018. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazából sohase voltak barátaim és nem tudom milyen a társasági élet. Falu helyen lakok, és idősek neveltek fel engem. Apukám 14 órát dolgozik, anyukám messze lakik innen, és nem érdekli, hogy mit csinálok. A nagyszüleimnél lakok, mint egyke unoka.

És családi okok, és iskolai gondok miatt vagyok depressziós.

2018. júl. 13. 13:01
 5/10 anonim válasza:
71%

Nem írtad hány éves vagy. Ha intelligens a családod, ők is tudnak segíteni. Járj társaságba, csajozz be, ne add fel, ne zárkózz be, ha mindez nem működik jön az iskola- egyéb pszichológus.

Az orbáncfüvet meg felejtsd el szerintem. De arra az esetre megtarthatod ha minden más dugába dőlt, de én nem itt kezdeném.

2018. júl. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, fiú. A családom nem egy intelligensbomba. A szüleimnek csak szakmájuk van, és tőlem elvárnak egyet s mást, legyek olyan mint az apám. Fűtésszerelő. Épp ezért lettem depressziós, ha belegondolok hogy rávett kifordul a gyomrom. Kereskedelmire jelentkeztem és nem kell mondanom, hogy veszekedtünk, és többször is megütött. Még soha nem voltak barátaim, azt se tudom hogy fogadnának. De megpróbálok beszélni egy régi ismerőssel.
2018. júl. 14. 07:51
 7/10 Leveltetu ***** válasza:
88%
Mi az ami az eletedben boldogsagot tud vinni? Talald meg azt a valamit amitol boldog vagy, legyen az hobbi, termeszetjaras, kirandulas, csajozas, olvasas akarmi es koncentralj arra leginkabb. Ezzel valamelyest feloldod magadban a feszultseget es a frusztraciot amitol a depressziod is csokkenni fog, majd egy ido utan akar eletcelod is lehet. Sokan vagyunk sokfelek, es mindenki maskeppen el meg dolgokat, a lenyeg, hogy 1 valaki tud valtoztatni a depressziodon es az csak TE vagy. Sem pszihologus sem pszihiater senki mas nem tud neked jot tenni mint te sajat magadnak. Az elet amit elsz a tied, mivel hagyod magad befolyasolni es nem a sajat donteseid alapjan elsz ezert alakul ki ez az allapot. Az , hogy nincsenek barataid az nem tragedia, viszont ezen is TE tudsz valtoztatni, peldaul egy kirandulas alatt lehet baratkozni. Sokszor az eletben szabalyok szerint kell ellned (lasd munkahely, tarsadalmi elvarasok, torvenyek stb) de az igazan fontos dolgokat magaddal kapcsolatban nem szabalyok szerint kell eldontened. Nem rajongok a vallasert de az ide illo idezet a "kelj fel es jarj" lenne. Mutasd meg magad a vilagnak, hogy a vilag is megmutathassa magat neked.
2018. júl. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Legyél akkor fűtésszerelő, gyere Pestre, abból elég jól megélsz, közben meg este megtanulhatod amit tényleg szeretnél. Kitartás, amint megvan a papír, szedj össze annyit hogy elköltözhess valami albérletbe, és előtted az élet.


Az orbáncfű egyébként jó, ha ki tudod fizetni, vegyél remotiv extra kapszulát. De ez nem biztos hogy depresszió, lehet hogy csak a reménytelen helyzet miatt érzett szorongás.


Irányítsd arra magad, hogy nemsokára elmehetsz és csinálhatod amit szeretnél. De egy pszichológus / pszichiáter nem árt, ha most nem is tudod megoldani, később fontos lesz, mert ezt a hátteret fel kell dolgozni!

2018. júl. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
TB alapon is lehet, ha nincs rá pénzed.
2018. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát már késő, ugyanis szakmát váltottam, oda megyek, ahova akartam is menni.
2018. júl. 20. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!