Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyen nagyobb önbizalmam?

Hogyan legyen nagyobb önbizalmam?

Figyelt kérdés
Kb.semmi önbizalmam nincsen, és gondolom ezért nem jön össze egy barát.
2018. júl. 22. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
és miért nincsen kedves Cica?
2018. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert csúnya vagyok szerintem, meg csinos se vagyok.
2018. júl. 22. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Én Asperger szindrómás autista vagyok. Kényelmetlenül érzem magam, amikor másokkal kell beszélnem, nem szeretek a másik szemébe nézni, nem tudom, hogyan reagáljak a mondatokra. Nem tudom ez mennyire kapcsolódik az önbizalomhoz, de én mindig kicsit "rárúgom az ajtót az emberekre". Az, hogy odaállok és eljátszom a közvetlen, határozott embert, addig tényleg bátrabb vagyok. Olvastam is, hogy aki egy nap sokat mosolyog direkt (nem műmosoly a főnök előtt, hanem alapból), az a nap egészét pozitívabban értékeli. Gondolom hasonló a helyzet az önbizalommal is. Sok sikert az utadhoz, biztosan bele fogsz rázódni! :)
2018. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kicsit gyakorolni kell. Néhány esetlen próbálkozás után rájössz, hogy nem olyan ördöngösség. Nem egyszerű, de évek alatt lehet azért fejlődni benne, én is sokat javultam. Talán az segített leginkább, mikor fokozatosan rájöttem, hogy nem eszik olyan forrón a kását, nem kell akkora ügyet csinálni mindenből, mint amilyennek én gondoltam. Másrészt, ha jól körül nézel, láthatsz olyan embereket, akik nálad sokkal szerényebb adottságúak, mégis boldogulnak, határozottak, kapcsolatban élnek. És az ellenkezőjét is láthatod: tökéletesnek látszók, és mégis egyedül élnek. Hidd el, nem ezen múlik. Legyél barátságos, segítőkész, mosolygós, és ne dimenzionáld túl a dolgokat. Nyugodtan legyél bátrabb! Ja, és a baráton meg ne görcsölj! Csak élj egy kicsit felszabadultabban, aztán majd az is jön, ha eljön az ideje. Sok sikert!
2019. ápr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!