Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen szakember tud segíteni...

Milyen szakember tud segíteni egy régi (gyerekkori) élmény újbóli előhívásában?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori "élményem", amiről nem tudom eldönteni, hogy megtörtént-e vagy csak álmodtam.

Már felnőtt vagyok rég, de folyamatosan visszatér ez a kép és a mai napig nem tudom, hogy valódi volt, vagy csak álom.

Megkérdezni sajnos senkit nem tudok erről.

Létezik vajon erre valamilyen pszichoterápia, hipnózis, ilyesmi?

Egyre inkább idegesít, hogy fogalmam sincs mi történt, csak foszlányok vannak meg és még az sem biztos, hogy valódi.


Köszi, ha tudsz segíteni! :)



2018. júl. 23. 13:44
 1/7 TR75 ***** válasza:
94%
Pszichológus vagy/és hipnoterapeuta.
2018. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szenes43 ***** válasza:
100%

#1-es Gyurcsok már meghalt az neked nem árthat,sámánokat én nem ismerek de vadmarha az van bőven. Nézz a tükörbe.

Valóban egy értő pszichiáter vissza tud vinni a gyermekkori életedbe aki ebben a műfajban jártas.Az sem árt ha hipnózisból is képzett és vizsgát tett.Ezek a módszerek jönnek maguktól,ha rászántad magad és együttműködő vagy.

2018. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbáltam egyedül is utána járni a dolognak, de mindig arra jutok, hogy életkorban túl kicsi voltam ahhoz, hogy ilyesmit kitaláljak magamtól, vagy álmodjak esetleg. Viszont kétlem, hogy valódi lenne, mert az adott személy (akiről álmodtam/vagy megtörtént) biztosan sosem cselekedne úgy, ahogyan emlékszem rá.


Szóval fura, én egyedül sajnos nem tudom eldönteni, ezért keresek szakembert.

2018. júl. 23. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Fontos? Mármint kapcsolatban van az a személy akihez ez a történet köt olyanokkal akiket szeretsz?

Általában a másik ember halála környékén (+- 1 év) szoktak ezek előjönni. Ha még él, akkor nyugodtan keresd meg, de ne hozd szóba, csak légy jelen a mostani tudatosságoddal.

2018. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fontos igen, családtag és él. De tőle nem kérdezhetem meg, hogy megtörtént-e, mert nem olyan jellegű.
2018. júl. 24. 10:21
 6/7 anonim válasza:

Igen létezik ilyen. Én annyit szeretnék hozzátenni, hogy teljesen mindegy, hogy valós vagy kitalált, ha elég erősen jön elő, akkor érdemes foglalkozni vele.


Pszichológus / pszichiáter, igen. Nekem az utóbbi többet segített.

2018. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bánki Tomi ***** válasza:

Szia kérdező!


Az ilyen dolgokkal érdemes foglalkozni, már az is sokat segít egy ilyen emlék/álom feldolgozásában, ha valakinek elmeséled őszintén és olyankor, amikor mesélsz róla, még több részlet eszedbe jut.


Ha Budapesti vagy tudok ajánlani jó pszichológust, akit ismerek és nagyon jó szakember.

Pszichiátereknek más típúsú mentális problémákkal foglalkoznak, inkább pszichológust javasolnék neked.

2018. okt. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!