Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan hagyjam abba? 16F

Hogyan hagyjam abba? 16F

Figyelt kérdés

Több betegségben szenvedek, és nem tudom hogy hogyan hagyjam abba az egészségtelen életmódot. Először is már volt 4 műtétem -> szememet, kétszer az orromat, és a térdemet. Szemtengelyferdülésem, osler-kórom, izületi betegség, túlsúlyos is vagyok, cukorbeteg, oxigénhiányom, és érzelmi betegégben bipoláris zavarom van. Eltiltott az orvosom a futástól, és a labdajátékoktól és egyéb sportoktól a lábaim miatt (amit régen nagyon szerettem). Azóta nagyon ellustultam, és hát hanyagolom az edzéseket is. Most megint műtétre készülök, meg kell műteni a szememet újból októberben. Barátaim nincsenek, többször is előfordult, hogy kiközösítettek a betegségem miatt és mindig csalódnom kellett. És azóta nem nagyon merek beszélni idegen emberekkel. Minden hónapban kétszer

A depresszió követett a bipoláris zavrig, és pszichológus segít rajtam. Azt ajánlotta, hogy járjak kollégiumba, de a szüleim nem engednek el. Illetve az egészségem is nagyon megromlott az elmúlt években. Úgy érzem teljesen tönkre tette a sok betegség már az életemet. Nem várom el, hogy sajnáljatok, nem is azért tettem fel a kérdést, de talán még nem késő változtatni a dolgon.



2018. aug. 1. 17:12
 1/2 A kérdező kommentje:
*Minden hónapban kétszer járok orvoshoz
2018. aug. 1. 17:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek nem a betegségeid miatt közösítettek ki, hanem azért, mert látják rajtad, hogy nem érzed jól magad. Senki sem szereti az olyan embert, aki folyton panaszkodik, és látszik rajta, hogy nem elégedett saját magával, folyton negatív, és visszahúzódó. Mert aki saját magával nincs kibékülve, az a másik embert is lehúzza. Nagyon sok ember szenved mindenfélében, és soknak van barátja. A varázsszó a hozzáállás. Nem mindegy, hogyan látod magad, mert úgy látnak az emberek is téged.

Nem csak az általad felsorolt sportok léteznek, vannak más sportok is, amik nem megterhelőek. Nem tudom pontosan mi baja van a lábadnak, de az úszás kifejezetten kíméli és erősíti a mozgásszerveket. Másrészt a könnyű séta minden nap legalább fél óra csodát tesz és nem is megerőltető. Akarat kérdése az egész. Úgyis kánikula van, könnyebb ilyenkor diétát is tartani. Sok gyümölcs, zöldség!

2018. aug. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!