Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki bipoláris az elmebetegnek...

Aki bipoláris az elmebetegnek számít?

Figyelt kérdés

2018. aug. 20. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Tulajdonképpen igen, bár a köznyelvben nem erre értik az elmebeteg szót, hanem súlyosabb dolgokra, pl pszichopata sorozatgyilkosokra.
2018. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Az elmének minden betegsége elmebetegség, csak a súlyossága más. Ugyanúgy, mint ahogy a testi betegségek közül sem mindegy, hogy náthás vagy, vagy rákos.
2018. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Igen,határozottan,mivel a bipoláris zavar a személyiségzavar egyik csoportja.A személyiségzavar is egy nagyobb halmaz az elme betegségei között.

Ezekre még nem találtak gyógymódot,viszont kutatás alatt áll.

2018. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. aug. 22. 19:50
 5/10 anonim válasza:
Attól függ hogy értette a kérdést a kérdező, de így akár simán vehetném sértésnek is, ahogy a válaszokat is... Kicsit alaptalanok vagytok, nem így kell felfogni, ha valaki bipoláris, abba nem gondoltatok bele, hogy ha egy bipoláris ide téved akkor mit fog szólni? Senkit nem illik elmebetegnek hívni, MERT UGYANOLYAN EMBEREK VAGYUNK, MINT TI, még egy skizofrént (példának) se hívhatsz elmebetegnek csak azért, mert problémája van! A sima beteg is megteszi ám, nem kell túllőni a célon
2018. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"egy skizofrént (példának) se hívhatsz elmebetegnek"

De igen, ő is az.

Nem értem, mi a problémád. Akinek a gyomrával van baja (fertőzés), az gyomorbeteg. Akinek az elméjével, az elmebeteg.

Ez a hivatalos, elfogadott magyar szó.

2018. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyébként gondolkodtam rajta: igazából ez a szó abból a korból származik, mikor még úgy gondolták, hogy a szokásos elmebetegségek ugyanolyanok, mint a test többi betegsége. Akkor még nem voltak ismertek a kórokozók.


Jelenleg elmebetegségen kizárólag a funkciózavart értjük.

Nem nevezzük ennek az agy fertőzéseit (ami amúgy is nagyon ritka) és a fizikai sérüléseket sem.

2018. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert én is az vagyok, és szerettem volna tudni. Mert sok helyen hallottam, olvastam ezt.
2018. szept. 28. 10:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze.

Orvoshoz kell járnod ezzel, hogy gyógyuljon, nem?

Akkor ez egy betegség.

2018. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A bipoláris zavar NEM személyiségzavar, hanem hangulati zavar, szóval hülyeséget írtak fentebb.


Úgyhogy semmilyen értelemben nem számít "elmebajnak" az én olvasatomban.

2022. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!