Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudom leküzdeni az...

Hogyan tudom leküzdeni az önbizalomhiányomat az álláskeresésben?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok. 6 évnyi tapasztalatom van a munkaterén.Járok karrier coach-hoz de nem érzem hogy idáig sokat segített volna. Szeretnék munkát váltani, mert nem vagyok megelégedve a mostani munkahelyemmel. Akárhányszor nézek állásokat, és gombnyomásra vagyok attól, hogy megpályázzam, beüt az önbizalomhiányom és nem merek pályázni. Félek a kudarctól, félek, hogy nem tudom jól képviselni magamat egy interjún, vagy egy telefonon interjún. Túl izgulóm az egészet. Szeretnék váltani, de félek közben hogy mit hozna egy új munkahely, félek hogy máshol nem tudnám megállni a helyemet. Keresem az utamat, de nem sok segítséget kaptam az álláskeresésben azoktól akikhez tanácsért fordultam. Az egész helyzetemet kilátástalannak élem meg, frusztrál, és szorongok a jövőtől. Mindenhol azt látom, hogy másoknak olyan könnyen megy az álláskeresés, olyan könnyen találnak egyik napról a másikra munkát, és magabiztosak és azt sugározzák , hogy fiatalságuk ellenére, megtudják könnyen állni a helyüket új munkahelyen, új kihívásokban.

A párom közölte velem, hogy ami nehézséget okoz nekem az másoknak ebben a korban nem akadály, és könnyen megy. Mit tegyek ? Tanácstalan vagyok, és rosszul érzem magam.



2018. aug. 22. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért nem tudom átérezni a problémádat, mert én életem során kb.3évente váltottam munkahelyet. Kinéztem az újat, elmentem az interjúra (melóhelyem volt, nem munkanélküliként mentem) nem kellett izgulnom mert egyszerűen nem volt veszítenivalóm. Neked is ezt javaslom.


Pl. a mostani helyemen van egy ilyen "teljesítmény értékelés" ahol a főnök kérte hogy mondjak 5 negatívumot

2018. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*magamról. Hogyan? Én vagyok a legjobb munkaerő! De azért mégis mondj legalább egyet! Hát...van amikor az épület mögé járok pisálni, de ez nem befojásolja a teljesítményem. Nézett egy qrvanagyot, de fizuemelésnél az első 3ba voltam.
2018. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs önbizalmam, félek az interjúzástól... hogy hülyét csinálok magamból. Nem tudok kérdéseket jól megválaszolni.
2018. aug. 24. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!