Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van még olyan ember rajtam...

Van még olyan ember rajtam kívül, aki évek óta nem tudja feldolgozni, hogy nem született gazdagnak és valószínűleg így is fog meghalni?

Figyelt kérdés

Nem azokról a szokásos "Ha nyernék a lottón..." álmodozásokról van szó, hanem amikor valaki tudatosan tesz az életéért, fogához veri a garast, csak nem egy Superman alkat, aki képes napi 16 órát dolgozni, és mellette még 4 órát tanulni 4 óra alvás mellett (aki ismerős ezen a terepen, ahol összegyűlnek a meggazdagodni vágyó emberek, tudja miről van szó, mindenhol vannak ilyen megmondó emberek szép számmal).


Aki arra használná a pénzt, hogy megismerhesse a világ szépségeit, hogy tapasztalatokat gyűjthessen az életében és nem érti azokat sem (pl. Warren Buffett), akik már közel a halálhoz még mindig képesek egész nap az irodájukban ülni.


Akinek a pénz a szabadságot jelenti, egy biztonsági hálót, amellyel megválthatja a szabadidejét.


Aki folyamatosan kíváncsi az egész világra és elborzad, mikor azt látja, hogy az emberek 90%-át hogy kikészíti a munka, hazaesnek és annyira ki vannak készülve mentálisan, hogy már csak leülnek a TV elé és az interneten is csak a Facebookot görgetik meg a vicces videókat és ennyi az életük.


Aki nem akar ilyen életet, de erre van determinálva, mert minden pénz olyanok kezében van, akik nem tudnak élni vele, mert vagy értelmetlen státusszimbólumokra költik, vagy még 80 évesen is harácsolnak.



2018. szept. 26. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
van
2018. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

17 perc, halgasd, nézd meg

https://www.youtube.com/watch?v=7u3biTPLPck

2018. okt. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=NXa-o6glWwU


nem értem a kérdést, hogy pontosan mi a bajod?

de ha nem tudsz napi 16 órát dolgozni és mellette 4 órát tanulni, abban semmi rendellenes nincsen, az ember nem gép (és még a gépek is elromlanak)


ha leírod pontosabban h mi a problémád, akkor talán írhatok ennél többet is


de nem hagyd, hogy a beteg rendszer itt Mo-on elhitesse veled, hogy te erre születtél, hogy nyomorogj, ez a rendszer célja, ha nem éri el a célját, akkor veszít


és hidd el, van még rajtad kívül sok ember

2018. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valamit szerintem nagyon félreértettél, ha ezt a baloldali valamit linkelted be. Azt vallom, hogy aki baloldali (értem ez alatt, amit Magyarországon képvisel jelenleg a baloldal), az az alapvető általános iskolás matematikával sincs tisztában, hogy minél többfelé osztod a meglévő erőforrásokat, illetve meglévő pénzt, annál többször feleződik a mennyisége, végül eljutunk a 16 gyerekes, 2 dollárnál kevesebből élő afrikai dzsungellakóhoz.


De ha már felhoztad a témát, ez is bosszant, ugyanis nyitott gondolkodású ember vagyok, vagyis semmi bajom nincs sem az eltérő bőrszínűekkel, sem az eltérő szexuális irányultságúakkal, vallásos sem vagyok de azzal sincs bajom, ha valaki akár a hupikék törpikékben hisz, ebből a szempontból teljes mértékben liberálisnak tartom magam. Mégsem tudok velük azonosulni emiatt a mérhetetlen valóságtorzítás miatt, ugyanis legalább ugyanennyire vagyok realista, objektivitáspárti ember is, aki nem szereti, ha a valóságot és a tényeket megpróbálják félremagyarázni csak azért, hogy jobban érezzük magunkat.


Rengeteg blogot olvastam a külföldi munkavégzésről és az ottani életről és a valóságtorzítás itt is megfigyelhető. Semmivel sem fogsz kint jobban élni, ha ugyanúgy lakást szeretnél bérelni, nem 6 másik gazdasági bevándorlóval szeretnél lakni emeletes ágyakon. Illetve a kaja ugyanannyi kint is, ami miatt az ottani fizetésből többet tudsz vásárolni (vásárlóerő paritás), de nem fogsz azért 4x annyit enni. A szolgáltatás viszont ugyanúgy megfizethetetlen, ezért járnak a külföldiek is keletebbre például fogorvoshoz.


A nyelvtudás miatt mindig hátrányban leszel az ottaniakhoz képest, hiszen magyar anyanyelvűként soha nem fogod tudni tökéletesen megtanulni a germán nyelvcsaládba tartozó nyelveket.


Tényleg beteg rendszer van Magyarországon, de nem azért, amiket a politikai ellenzék felsorol, hanem amiatt ami nagyrészt pont az emberek miatt megváltoztathatatlan, mert a magyar már nem bízik senkiben és nem fog önként azért becsületes lenni, hogy kilopják a szemét és szétosszák a haverok között. Fentről pedig gazdaságilag megint nem annyira stabil az ország, hogy monaco-i adórendszert lehessen bevezetni ingyen tömegközlekedéssel és ingyen ivóvízzel meg árammal, meg 500 Ft-os négyzetméter árú szociális bérlakásprogrammal, hogy felzárkóztassunk mindenkit. Ugyanis ezek NAGYSÁGRENDEKKEL több pénzt emésztenének fel, mint amit szétlopnak.


Ez a mentalitás pedig örökké egy atyáskodó kormányt fog a hatalomra segíteni akinek az a mottója, hogy "majd mi mindent elintézünk helyetted, neked csak várnod kell a sült galambra".


Ahogy a kapitalizmussal sem az a probléma, hogy különbségek vannak, mert az emberek között vannak különbségek, nem lehet mindenki egyenlő. Minden erre tett kísérlet megbukott és meg is fog bukni, mert végül eljutunk már oda, hogy "ő miért született gyorsabbnak/erősebbnek/szebbnek mint én", illetve "nekem is jár Angelina Jolie/Brad Pitt" sosem lesz egyenlőség, mert egy természetellenes folyamat és mindig összeomlanak az erre tett kísérletek, hiszen paradox módon mindig az 50% (átlag) alatti rész csahol miatta, hogy erőfeszítés nélkül a felsőbb hatalom juttasson neki a gazdagok pénzéből.


A kapitalizmussal az a probléma (ami szintén nem fog változni, ugyanis a törvényhozók soha nem fognak önmaguk ellen törvényt hozni, kivéve ha már van kiskapujuk (pl. offshore)), hogy minél nagyobb vagy, annál inkább érvényesül a "too big to fail" elv. És ne hozd fel kérlek a lottómilliomosokat, mert természetesen nincs eltékozolhatatlan vagyon, de attól még tendencia, hogy minél gazdagabb vagy


- annál több tudáshoz férsz hozzá (és időd is van rá, mert hiába fér hozzá a napi 12 órát dolgozó ember az internethez ha hulla fáradtan beesik az ágyba és reggel kezdődik elölről a robot, vagy a hajléktalan ha nincs eszköze hozzá vagy nem tudja feltölteni).

- annál több a kapcsolati tőkéd, hiszen olyan körökben mozogsz és nem okoz számodra problémát nem kevés pénzt áldozni az emberi (sok esetben érdek)kapcsolataidra.

- az előzőhöz kapcsolódva, annál nagyobb eséllyel vesznek körül olyan bizalmas emberek, akikkel kéz kezet mos alapon úgy tudod allokálni a tőkét, hogy a maximumot kihozd belőle.

- a kiegyensúlyozott életviteled miatt az időd nagy részében pozitív és vidám személyiség vagy, akire "visszamosolyog a világ" és egy pozitív visszacsatolás spirálba kerülsz.

2018. okt. 5. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!