Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megváltoztam. Rossz ember...

Megváltoztam. Rossz ember lettem? Többi lent. Lehet kicsit hosszú lesz, de kérlek olvassátok el! 16/F

Figyelt kérdés

16 éves vagyok (11 osztályos) és úgy érzem, hogy megváltoztam rossz irányba. Utoljára 8.os koromban éreztem azt, hogy igazán jó ember vagyok, jól éreztem magam a bőrömben és büszke voltam arra aki vagyok. Ez mostanra a szememben teljesen megváltozott. Visszahúzódottabb vagyok, bizonytalanabb és úgy érzem, hogy csak taszítom magamtól az embereket, még azokat is akik segíteni szeretnének nekem. Régebb mindig segítettem és szerettem segíteni másoknak, de ez mostanra megváltozott. Úgy érzem, hogy rossz ember lettem...nincs motivációm sem, pedig olvasok és nézek videókat, de nem segít valami sokat. Volt egy 1 éves kapcsolatom egy aranyos és szép lánnyal, de szakítottunk, mert bizonytalan voltam és bánom. Szeretnék változni, változtatni magamon, de nem tudom hogyan kéne. Úgy érzem, hogy csak magamra gondolok és taszítok, nem érdekelnek mások. Nem érzem jól magam a bőrömben és nincsenek olyan igazán jó és boldog perceim már, mint amilyenek voltak régen. Ha tudtok kérlek segítsetek és valami objektív véleményt mondjatok, hogy a leírtak alapján mi a véleményetek rólam és hogy tudnék változtatni?

Köszönom szépen, ha eddig elolvastátok, sokat jelentene nekem a véleményetek! Köszönöm! :)



2018. okt. 12. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Van valamilyen probléma háttérben? Elváltak a szüleid, vagy elveszítettél valakit? Van esetleg valami, amit folyamatosan titkolnod kell és leszívja az energiád?

Vagy elköltöztetek?


Az egész leírás olyan, mintha lenne még valami, ami mindennek a hátterében van.

2018. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom felhozni a témát se a barátaim előtt sem a szüleim előtt se a testvérem előtt, mert úgy érzem, hogy ők ezen nem tudnak segíteni így inkább magamba fojtom és érzem, hogy felemészt. A szüleim nincsenek elválva, sőt nagyon jó a családi életünk. Akit elvesztettem az a lány akit szerettem csak a bizonytalanságom miatt és a túl sok rágódásom miatt elvesztettem.
2018. okt. 12. 10:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, először is ez nem egy olyan dolog amit szégyelni és titkolni kéne. Ha a családi életetek tényleg rendben van, akkor merj beszélni az érzéseidről, hidd el senki nem fog kinevetni, és elzavarni hogy haggyad a "hülyeségeiddel". Rossz ember a leírtak alapján nem lettél, hanem szerintem elért a tiniknél sokat előforduló rossz kedv, és pesszimizmus, ami hatására már kevésbé érzed fontosnak hogy segíts a bajban lévő embertársaidon, és gondolom a motiváltságod id ezek miatt veszett el.Az hogy, határozatlan, és visszahúzódó lettél, nem lehet egy mégkorábbi elutasítás, esetleges kudarc eredménye?
2018. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem voltak nagyobb kudarcaim eddig. Mindigis jókedvű, barátságos, csendes, megértő ember voltam. Mindigis önálló voltam és ahogy tudtam meg is kerestem a saját pénzemet és a szüleimnek is besegítek a házimunkába mikor tudok. Jó barátaim vannak akik mindenben mellettem állnak és meg tudok beszélni velük mindent. Lényegében egy nagyon jó és tartalmas életem van, csak ugye most egy jó éve jött ez az érzés bennem és azóta nem találom önmagam.
2018. okt. 12. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Beszlj a szüleiddel és próbálj egy kicsit optimistább lenni. Fiatal vagy és még ezer lehetőség van előtted minden téren.
2018. okt. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Depressziónak hívják. Átestem rajta. Sajnos a csalódások ide vezetnek. Jó lenne egy hely, ahol egymásra találhatna sok hasonló ember.
2020. dec. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!