Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan kéne tudnom hogy mi...

Honnan kéne tudnom hogy mi akarok lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok, van egy érettségim, és egy gyárban dolgozom (tudom, nem a legjobb munka, de őszintén szólva nem vettek fel sehova máshova, és itt ragadtam).

Amúgy sem terveztem az egész életemet gyárban letölteni, de gondoltam ahogy telik az idő, majd rájövök mi akarok lenni. Sajnos még mindig nem tudom.

Hiába töltögetek ki teszteket, meg képzelem el magamat különböző szakmákban, egyszerűen nem tudom elképzelni magamat semmiben sem.

Volt az iskolában egy tanárnőm, aki nagy hatással volt rám, és akkor eldöntöttem hogy tanár akarok lenni.

Viszont nem igazán tanultam jól (lehettem volna kitűnő tanuló de egyszerűen lusta vagyok, utálom ha valami kényszer...) ezért még az egyetemre se jelentkeztem, mert úgy gondoltam ott se tanulnék, akkor meg mi értelme...

Aztán egy darabig rajzfilm készítő akartam lenni. Ezzel meg az volt a baj, hogy csak néha szerettem rajzolni, akkor viszont elkapott a hév és napokig csak rajzolgattam. Ha már kényszerítve volt, pl. valaki megkért hogy időre ezt és ezt csináljam meg, akkor már utáltam csinálni. Nyilván ez lenne akkor is ha ezzel foglalkoznék.

Ezután sokáig gondolkodtam a fodrászaton, azt ugyanis akkor se untam meg ha "kényszerítve" voltam, sőt, felcsillant a szemem mindig mikor valaki engem kért meg hogy vágjam le a haját. Vettem magamnak méregdrága fodrász ollót, meglestem a fodrászomat hogy hogyan csinálja és otthon ingyen vagy egy tábla csokiért levágtam az emberek haját :)

El is lennék a fodrászkodással, a bajom csak annyi vele, ami a gyárral is, ahol dolgozom. Hogy úgy érzem nem használom ki ami bennem rejlik, hogy csak keresem mindig a legkönnyebb utat....

A középiskolai tanárnőm aki nagy hatással volt rám, mindig azt mondta hogy el tudna képzelni engem valami vezetői pozícióban. Annyira megmaradt ez a mondata a fejemben, dehát hogy lehetne vezető egy olyan emberből aki lusta és utálja ha valami kényszer?

Oké, értem én hogy meg kell változni, de azt csak mondani könnyű, ha egyszer azt érzem hogy nem akarom megcsinálni akkor mi a jó benne? Abban amit csinálok?

Ráadásul még így se vagyok közelebb a megoldáshoz, mert mégis miben lennék jó vezető?

A pénzügyi dolgokhoz nem értek, matekból sohasem voltam jó.

Különben sem vesznek komolyan az emberek egy 150 cm-es NŐT. Még mindig abban a világban élünk ahol csak egy férfit vesznek komolyan mint vezető...



2018. nov. 3. 02:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ideális esetben találkozik a készséged és az érdeklődésed, ekkor egyértelmű, hogy mit kell csinálnod.


Szintén szerencsés esetben van kitartásod, és akkor elindulsz egy úton, amiben egyre jobb leszel a tapasztalatod révén, akkor is ha nincs hozzá amúgy éréked.


Harmadik eset, hogy a sok különféle terület, amiben szerzel némi taasztalatot, idővel elvezet ahhoz a munkához, ami pont passzol hozzá. Most talán még lehetetlennek tűnik, de egyszer majd talán szembejön veled egy olyan munka, ahol kell a fodrász tapasztalatod, a tanári vágyad és a rajztudásod. Divattervező?

2018. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
U. i.: Én 35+ vagyok és még most se tudom, mit csináljak :)
2018. nov. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A divattervezőnek is rajzolnia kell ha akarja ha nem :)

De köszi az amùgy hasznos vàlaszt!

Te mivel foglalkozol?

2018. nov. 3. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon reálisan látod magad, ez jó. Jó, hogy tudod, milyen korlátok állnak előtted, amik gátolnak az előre haladásban. Én azt javaslom, végezd el a fodrász képzést, talán az még ingyenes is neked. Ha az sem válik be, mert megunod, még mindig válhatsz szakmát. Fodrászként úgyis nagyobb rálátásod lenne az emberek munkájára, lehet, olyan munka érdekel, amiről most még nem is tudod, hogy létezik. (Én pont így lettem bérügyintéző.) A mai világban nem baj, ha keresed az utat, és folyamatosan változnak az elképzeléseid. Vannak változások, amihez nem kell sokat tenni, és vannak, amik előtt bizony komolyan el kell gondolni, tényleg szeretnénk-e, vállaljuk-e a küzdést. Kicsit hasonló helyzetben vagyok most én is. 24 évesen már túl voltam egy pályamódosításon, mert ahogy mondtad, az első szakmában 160 centis nőként nem vették komolyan, nem kaptam esélyt se, hogy gyakorlatot szerezzek, pedig jó eredményekkel végeztem el a sulit. Így titkárnő lettem egy könyvelőirodában, aztán bérügyintéző. De öt év után kezdek megcsömörleni, és két másik irány van, ami érdekel. Az egyik a dajka képzés, amihez nem kell komolyabban odatennem magam, de nem is hoz annyi pénzt, a másik meg a HR-es képzés, ami jó továbbképzés lenne, de amihez a nyelvet is fel kell húzni, na meg egy főiskolai diploma sem ártana. És az a baj, hogy én is lusta vagyok, és nem nagyon akarok még újabb évekre az iskolájába ülni. Úgyhogy, lehet, maradok a fenekemen, ha nem találok magamban kellő elhivatottságot.

Szóval, ha más nincs, indulj ki abból, hogy fodrászkodni szeretsz. Ebben a szakmában egyéni vállalkozó is lehetsz, akkor még talán a nyomás is kisebb lesz rajtad, és akkor tényleg csak a saját boldogulásodért fogsz dolgozni. Alkalmazottaknak pedig még vezető is lehet belőled. ;)

2018. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, elgondolkodok rajta! :)
2018. nov. 4. 14:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ilyen helyzetben vagyok.Szerintem csak annyit tehetünk hogy próbálkozunk kitartás:)
2018. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!