Mi történt velem?

Figyelt kérdés
Először is sziasztok! Az utóbbi pár évben nem ismerek magamra, egyszerűen nagyon rossz fordulatot vett az életem, bár ez nézőpont kérdése. Régebben általános iskolában rengeteg versenyre és egyéb felkeszitőkre jártam, az osztályból én tettem először sikeresen nyelvvizsgát egyebek. Egy jó és kötelesség tudó gyerek voltam. Elkerültem egy erős iskolába az elemi után és úgy érzem magamat, mint aki nem találja a helyét a világban. Szakgimnáziumot választottam, apám kérésére. A jelenlegi szakmámat, ami elvileg egy keresett hiányszakma, sajnos, gyűlölök és nem szeretem csinálni. 11. osztályos vagyok és közeleg az érettségi. Ötletem sincs mit csináljak a szakmai tantárgy témával, mert totál nem izgat és mást szeretnék továbbtanulni a jövőben. Sajnos az egész iskola lehúzott mentálisan és ez a mindennapjaimra is kihatott. Sokat olvasok és tanulok a világ dolgairól, főleg a történelem és a művészet érdekel, de egyszerűen az iskolai tanulmányaim követelményeit nem szeretném teljesíteni. Felesleges köröknek tűnnek. Le akarom tudni az egészet és továbbtanulni. Sajnos már én sem tudom, hogy mit kezdjek a régi önmagam nem ilyen volt, elvesztem a gondolataimban és a feltett kérdéseimre a nagyvilág nem tudott egyelőre választ adni. Mindenki ostobának néz az osztályban, hiszen csak akkor írok jó dolgozatot, ha az adott dolog valóban érdekel, nem fogom magamat megerőltetni,pedig megkéne ebben az évben,hiszen a felsőoktatási intézmények nem ingyen osztogatnak pontokat a nebulóknak. Motivációt kéne keressek, de sajnos nem találtam meg a múzsámat semmiben, több szerhez is hozzányúltam az életem során, hogy a tátongó ürességet betöltse valami. Nem vagyok egy túl jó testfelépítésű srác, de eddig eltöltött fiatal éveim során több barátnőm is volt. Sajnos mára már távolabb kerültem tőlük. Egy hatalmas karikában érzem magamat, amire csak egy hurkot kéne már kötni. Egy tehetséges és a társadalom számára hasznos embernek tartottam magamat, de úgy néz ki semmire nem fogom vinni az életben és leginkább már azt remélem, hogy a testemet egy hajóra tegyék és lobbantsák lángra, majd lökjék ki a tengerre. A lustaságomat meg kéne ölnöm és véget kéne vetnem a semmittevés korszakának. Egy a biztos, vonjuk le a konzekvenciát: valami nincs rendben.

2018. nov. 6. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
nehéz úgy motivációt találni ha utálod amit csinálsz, sulis éveim végére engem is kiégetett az egész.
2018. nov. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Aztakva, szerintem menj valami filozófia szakra. :D
2018. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!