Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel, ha...

Mit kezdjek az életemmel, ha jelen pillanatban az egész egy egysíkú, langyos semmi? (hosszú lesz és panaszkodni fogok)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy másnak ezerszer jobb én meg egy hálátlan szemét vagyok amiért a jelen helyzet nekem nem elég, de ezen lépjünk túl.


Szóval most 24 éves vagyok, Ausztriában élek kicsit több mint 3 éve. Mikor kiköltöztünk össze is házasodtunk a férjemmel.

Van egy érettségim, két szakmám, pár év munkatapasztalatom, és ami a legfontosabb, egy eszméletlenül (de tényleg) cuki és gyönyörű 6 hónapos kislányom.

És tényleg egy szemétnek érzem magam amiért ez nem elég.

Vagyis nem ebben az életben képzeltem el magam pár évvel ezelőtt. Az akkori céljaimat most is szeretném elérni,de félig meddig lehetetlen én meg nem látom a fától az erdőt, hogy milyen úton is kéne mennem akkor.


Kezdjük ott, hogy kb 10 éves koromban eldöntöttem, hogy én egyetemre akarok menni. Aztán amikor eljött az ideje, hogy jelentkezzek akkor nem lett belőle semmi, nem vettek volna fel államilag támogatottra, fizetni viszont nem tudtam volna az iskolát. De mivel az alap felszerelésre sem volt pénzem így az amúgy jól fizető szakmámban sem tudtam elhelyezkedni. Így dolgoztam ahová felvettek és próbáltam spórolni ami nem ment túl jól bizonyos okokból.

Közben megismerkedtem a férjemmel aki kitalálta, hogy jöjjünk ki Ausztriába. Annyira nem voltam ugyan oda az ötlettől mert ugyan külföldre akartam költözni de teljesen más irányba.

Mindegy. Kijöttünk,dolgoztunk, elvagyunk a kis albérletünkbe. Én most gyesen vagyok, ő éppen munkanélküli, csak februárban megy újra dolgozni (van biztos helye). Itthon vagyunk, imádjuk a kislányunkat és kb ennyi az életünk. Amikor a terveiről kérdezem akkor mindig az a válasz, hogy hát dolgozunk aztán majd valamikor veszünk egy saját lakást és szépen megöregszünk. Néha egész vakmerő és elgondolkozik egy büfén is. Nekem pedig ez kb ijesztőbb mintha azt mondaná valaki, hogy rám fog zuhanni egy gép. Nem tervez semmit. Nincsenek nagy célok, de még annyi se, hogy utazzunk el valahova. Néha kitalálja, hogy majd ő egyedül a haverjaival elmegy ide oda nyaralni, de olyan, hogy mi együtt azt nem mert gyerekkel nehéz...

Én pedig kezdek kétségbe esni, hogy ez a langymeleg lónyál az életem.

Hogy már sosem lesz meg a diplomám mert amire mennék az csak nappalin van, és mivel egyedül tartom el magunkat így nincs pénzem arra, hogy kifizessem még az iskolát is. De igazából még egy nyomorult tanfolyamot se tudok elintézni sehogy sem, mert se pénzem, se lehetőségem, így, hogy a kicsi állandóan velem van.

A legtöbb barátom aki itt volt már elköltözött mert ez egy kisebb város és elég unalmas meg csendes (nekem főleg az Budapest után), akik meg vannak azok nem családosok tehát náluk egy akármilyen program nem pont kompatibilis egy babával így lényegében amióta megvan a kicsi azóta sehol nem voltam. Az életemet a gyerek és a háztartás teszi ki. Amikor tudok akkor itthon tanulok magamtól, de ezzel messze nem érek annyit.

Négy éve voltam utoljára bulizni. Nyaralni lövésem sincs mikor voltam utoljára, fodrász dettó, de őszintén szólva most már egy nyugalomban megejtett hajmosás is luxus.

Tudom, hogy ha nagyobb lesz a kicsi, akkor jobb lesz, de azt hiszem kezdek kicsit besokallni.

Azért csináltam szakmát mert azzal akartam foglalkozni, azért tanultam nyelvet, mert az a kultúra érdekelt és mert oda akartam menni. Azért jártam külön órákra, hogy egyetemre mehessek és lediplomázzak. Szerettem volna elérni valamit az életben. Szerettem volna utazni, látni dolgokat, meg úgy általában olyan életet élni amire majd a halálom előtt elégedettséggel tudok majd visszagondolni. Ha viszont minden marad a mostani helyén akkor sose lesz ezekből semmi. Röhej, én lennék az első a családomból akinek átlagos élete lenne (és ez teljesen komoly).

És sajnos a személyiségem is megváltozott, nagyjából azóta, hogy a férjemmel vagyok. Sokkal gyengébb lettem azt hiszem. A depresszióm visszatért (vagy el se múlt, csak nem volt annyira nyilvánvaló), pedig a pszichológus szerint már jól voltam. Állandóan fortyogok magamban, irigykedek másokra és elszomorodom, hogy nekem miért nem jutott ez vagy az ami másnak egyértelmű. Ezt az érzést pedig nagyon utálom.

Régen sokkal kitartóbb voltam, sokkal könnyebben elengedtem dolgokat, sérelmeket. Ha valaminek nekiálltam akkor sikerem volt benne általában kevés dolog nem jött össze, ha mégsem akkor újra próbáltam.

Nem tudom hova tűntem.

És azt se tudom, hogy hogyan lehetne még valami említésre méltó ebből, mert gyerekkel már nem rúghatok fel mindent csak úgy.

Imádom a lányom, bármit megtennék érte a világon, de sosem akartam olyan lenni akinek az egyetlen elért eredménye az életben az az, hogy szült egy gyereket és valahogy felnevelte.


Bocsánat, hogy ilyen hosszú meg hogy tényleg végigpanaszkodtam az egészet, csak jól esett végre leírni, nem igazán tudok ezekről senkivel sem beszélni.

Ha valaki tud valamit mondani azon kívül hogy egy rinyapi..a vagyok és ássam el magam akkor azt szívesen elolvasom, mert tényleg nem látok most messzebb az orromnál.



2018. nov. 11. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Írj üzenetet, ha gondolod dumálhatunk :)
2018. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tul koran vallaltatok a gyereket. Szep es jo dolog a gyerek, de elotte elni kellene, utana otthon ulni. Sokan mondjak, hogy a nyaralas gyerekkel is belefer, persze... De nem ugyanaz! Hatalmas felelosseg. En 7 eve vagyok egyutt a parommal, most vagyok 25 eves ( Ferfi ) es meg mindig nem erzem azt, hogy a gyerek lenne az elsodleges, pedig tobb iranybol kapjuk az ivet, hogy mikor lesz mar gyerek stb. Mind a kettonknek megvan a hobbyja amivel kitoltjuk a szabadidonket, nincs haziallat + gyerek, ha valahova menni akarunk, feloltozunk es megyunk. Nyaralasnal se szoktunk nagyon gondolkozni, hogy most mi lesz. :D Kivesszuk a szabit es irany. Ha ugy tartja kedvem elmegyek kocsmazni a barataimmal. 25 evesen nekem kell ez a nyugalom es hogy ne szabalyozzon le semmi es senki! Most is kivettem egy nap szabit, belokok valami filmet vagy jatszok a haverommal, megbontok egy sort es a gyerek nem sir a nyakamon es a kutyat se kell levinnem pisilni. ( Mi is Pestiek vagyunk )


Az iskolarol meg a celokrol annyit, hogy baratnom full ilyen felfogasu mint te. En dolgoztam kint Nemetben, mint mosogato. Kellett ez a pofon, hogy lassam, hol kepzelem el a jovomet. Hazajottem, elvegeztem egy kepzest ( CNC technologus ), kozben epitkezeseken meloztam. Soha nem voltam nagyravagyo, csak ne 180-200ezrekbol keljen eljek, mert az semmire nem eleg. Baratnom is egyetembe belekezdett, aztan otthagyta. Utana egy masik kepzesbe, azt is otthagyta. Most betanitott munkas, apro penzert. Neha ra is rajon ez a depresszio, hogy lehettem volna ez, lehettem volna az. Oszinten szolva en keresek annyit, hogy mind a kettonk elete kiteljesedjen. ( Nem nagykepusegbol ). Szoval ilyenkor elterelem a figyelmet, hogy ne buslakodjon. Te is gondolom otthon ulsz a facebook elott es latod az ismeroseid milyen jokat buliznak, nyaralnak. Ha ramhallgatsz nem fajditod a szived, hanem azon leszel, ha mar ebben a helyzetben vagy. Hogy probalsz minnel jobb pofat vagni a dolgokhoz, mentalisan meggyogyulni, mert a kicsi is erzi es egy ido utan az urad sem fog mindenhez jopofat vagni, aztan veszekedest szul az egesz!


De en 100%osan megertelek es kivanom, hogy ne dilizz be. Hidd el, ha most egy szorakozohelyen bebogyozva raznad magad, hianyozna a mostani eleted. A baratod / ferjed es a tunemeny gyereked.


Eskuszom ilyenkor az a legjobb, ha az ember ezzel almodik es megtanulja ertekelni a dolgokat. Ha a kapcsolatom hullamvolgybe kerult, mindig almodtam pl hogy egy masik novel elek es amikor felkeltem, halat adtam a jo istennek, hogy ott szuszog mellettem az en budosszaju angyalom. :D :D


Probald meg ertekelni, rakj rendet a fejedben. A nyaralas meg ha mind a ketten dolgoztok es a picur is nagyobb lesz, meg alberlet mellett is kivitelezheto siman ott kulfoldon, tapasztalatbol mondom. Ha nehez idok jarnak a fejedre, irj nyugodtan es megbeszeljuk, szoktam a munkahelyen unatkozni.


Ne legyel bolond! Sok sikert, jo egeszseget. Puszi a csaladnak!

2018. nov. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na bejelentkezni hagyott végre már csak üzenetet nem tudok írni :D


Köszönöm a hozzászólásokat. :)


Második, nagyon köszönöm, hogy ilyen megértő vagy :) A fő bajom azt hiszem az, hogy a férjem fele ennyire sem az. Sőt, gyakorlatilag egyáltalán nem partner abban, hogy haladjunk bármerre is.

Ő akart nagyon gyereket, nekem meg korábban azt mondták, hogy hormonzavar miatt nem lehet, így amikor véletlenül mégis összejött akkor nem éreztük opciónak azt, hogy esetleg ne tartsuk meg.


A szakmám a hobbim is egyben, nagyon szeretem, de szinte sose jut rá időm, ahogy arra se, hogy nyugodtan elintézzek valamit.

Az iskola nálam nem olyan, hogy elkezdem és abbahagyom, mindennél jobban meg akartam csinálni, de pénz... :( Most azt néztem, hogy találok-e olyan tanfolyamot amit meg tudok valahogy csinálni a gyerek mellett, tetszik is és később olyan munkát találok vele ami kompatibilis is a kistestűvel, de ott is általában az van, hogy nem tudom kifizetni. És ide meg a nyaraláshoz, nem azért nem tudom finanszírozni mert ne lenne rá pénz, hanem a férjem miatt. Én fizetek a világon mindent, miközben ő csak gyűjtögeti a pénzét(a munkanélkülit is, ami lényegében ugyanannyi mint a fizetése). Azért nincs ezekből semmi mert ő sajnálja rá. Nem házra gyűjti meg hasonlók, mert akkor egy szavam se lenne. Hanem csak úgy, miközben a haverjainak adogatja a nagyobbnál nagyobb összegeket akik aztán nem adják vissza, ő meg nem hajlandó kiállni magáért és nem kéri vissza..


Az, hogy nézem az ismerőseimet, rokonaimat az nagyon igaz sajnos, rühellem is magam kellő képen miatta, hogy miért nem szokok le végre erről, mert tényleg egy baromság, de valahogy mindig visszakeveredek. A legrosszabb, hogy nem is azzal a szándékkal, hogy legyen miért morognom, hanem mert elég gáz módon ábrándozni. Hogy milyen jó is lenne néha...

Meg van amikor elkerülni se tudom, mert küldik üzenetben a képeket meg az élménybeszámolót, hogy jaj milyen szép volt én meg örülök, hogy nekik milyen jó, de utána meg rágom magam, hogy ja, biztos, hogy jó, csak én nem fogom soha megtudni.


Nem szeretném bebogyózva rázni magam sehol, nálam a bulizás ennél trógerebb; egész éjszakás baromkodás a városban a barátaimmal főleg nyáron ugye. És amiket imádtam :)

bár most kiegyeznék azzal is, ha csak két órát eltölthetnék akár csak a munkámmal, vagy ha lenne egy nyugodt fél órám legalább sportolni valamit, ne adja Isten 10 év után(utólag kiszámoltam) elmenni fodrászhoz, hogy ne úgy nézzek már ki mint egy leszakadt vagonajtó. :'D. De ez nem opció még kb fél-1 évig.

Addigra minden ismerősöm lediplomázik, és pont annyira leszek kiesve a szakmából és lemaradva kb mindenhez képest, hogy hülyére hajthatom majd magam, hogy bármit is behozzak.

És a legjobban az fáj, hogy nem kéne így lennie, ha nem lennék teljesen egyedül gyakorlatilag. :(


Uhh, bocsi, nem akatram ennyire hisztisre írni, sajnálom :'D

2018. nov. 17. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Esetleg ha van időd/kedved itt vagy esetleg privátban írsz pár sort, hogy hogyan alakult az életed?

Nagyon mély dolgokról írsz, és annyira jól fogalmazol, hogy bár nem vidám a téma, de minden sorát élveztem. Nagyon örülnék, hogyha írnál teljesen magával ragadott az élethelyzeted.


29 N

2020. ápr. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hogy alakult azóta az életed?
2023. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!