Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy van ez a meditációban?

Hogy van ez a meditációban?

Figyelt kérdés

Ha elérem a gondolkodás nélküli tudatállapotot, de nem tudom ezt fenntartani - akkor onnan mi a következő lépés?

(Sajnos csak ülve.., egy-egy pillanatra tudom megvalósítani.)

Ezt kell tovább is minél többször elérni?

Sajnos elég nehéz ez az egész.., de ha jönnek a gondolatok jön a szenvedés is vele - úgy érzem nem állhatok le.

Hogyan haladjak tovább?


Egész nap arra kéne törekednem hogy ne vigyenek el a gondolatok?



2018. dec. 12. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jön egy gondolat csak engedd el. És hozdd magadat a jelen pillanatba. És ha eléred ezt a gondolkodásnélküli állapotot,akkor csak figyelj a légzésedre,testedre. Ennyi.
2018. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na jó de egész nap - "mindig,, erre kell törekednem?

Nem lehet néha "célzottan,, elszállni kicsit lazítani?

2018. dec. 12. 16:45
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez amúgy nagyon durva - egyenlőre képtelen vagyok megvalósítani.

Sokszor már rég elvisz 100 gondolat - mire észreveszem....

2018. dec. 12. 16:46
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyáltalán mi szennyezi be a tudatot? A gondolkodás. Nem?

(Legalábbis erre jutottam.)

2018. dec. 12. 16:47
 5/8 A kérdező kommentje:

Hogy tudja egy általam létrehozott - tökéletlen dolog (gondolkodás) beszennyezni azt ~ ami tökéletes..?


Most épp ezen gondolkodom - lehet hogy ez a baj. 😊

2018. dec. 12. 17:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Türelmetlen vagy és csapongó. Ezen gondolkodj. :) A tisztaság nem alap, hanem egy elérhető állapot. De az nem annyira egyszerű ám. Mármint elérni. Értsd meg miért jó, ha nem gondolsz semmire. És akkor menni fog, lehet csak évek múlva:)
2018. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért jó, mert a gondolkodásom jelenleg folytonos szenvedést okoz csak. 34 éves vagyok, de már nagyon régóta (4-5 éve) gyakorlok.

Csak közben néha elvesztem az irányítást, és mindenféle függőséggel szétütöm magam. Ami eléggé visszahúz...

2018. dec. 16. 20:49
 8/8 anonim válasza:
Ameddig vágyaid, ragaszkodásaid vannak, addig nehéz elérni egy mélytudati állapotot.
2019. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!