Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jövőre egyetemre akarok menni...

Jövőre egyetemre akarok menni a barátaimmal Budapestre, de nem tudom hová. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Zsákutcába kerültem. Jövőre egyetemre akarok menni Budapestre a barátaimmal, de halvány lila gőzöm sincs hova, és milyen szakra. Akárhányszor kinézek valamit, jön egy fellángolás, hogy "na most akkor oda megyek", de amint részletesebben utánaolvasok egyből kiábrándulok és elmegy minden kedvem tőle. Nagyon nyomasztó, hogy körülöttem már kb mindenki tudja mi szeretne lenni, sőt, hogy konkrétan hova szeretne menni. Szerintem rohadtul nem ismerem saját magam, és úgy érzem hogy csak sodor az ár a szakadék felé. Egyébként tavaly érettségiztem, most ötödéven tanulok egy szakmát amit nem szeretek, és nem akarok benne dolgozni. Ami érdekelne, csak a Metropolitan egyetemen van, de az fizetős, és nem vagyok milliomos-palánta hogy megtehessem. Valaki volt már ilyen szituációban? És ha igen, mit tett?

2018. dec. 30. 13:11
 1/6 anonim válasza:

Mi az ami érdekel, és mi az ami nem?

Mennyi lóvé van erre a mutatványra?

Nyelv? Sportosság?


Írj magadról pár dolgot!

2018. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak annyit tudok ehhez hozzátenni, hogy tudd, az is egy opció - és szerintem a te esetedben is a legkézenfekvőbb - hogy kihagysz egy évet. Semmi értelme belevágni valamibe, amiben egyáltalán nem vagy biztos. Ráadásul nem kell félni attól, hogy az egy év miatt "lemaradsz" vagy bármi ilyesmi, rengeteg hasznos dolgot tudsz csinálni ezidő alatt. Mindenekelőtt például kiismerni önmagadat, rájönni, hogy mit is szeretnél kezdeni az életeddel. Vagy nyelvet tanulni, jogsit szerezni, diákmunkázni, stb. Sokan csinálják ezt.


Másrészről viszont tényleg jó lenne tudni ahhoz, hogy segíthessünk, hogy milyen szakokon gondolkoztál, és mik voltak azok a tényezők, amik miatt mégsem választanád szívesen az adott szakokat.

Továbbá milyen tantárgyakból vagy jó, és melyikek érdekelnek?

2018. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Én is ugyan ilyen helyzetben voltam mint te. Két év elteltével jöttem rá mi érdekelne. Milyen szak érdekel? Ha gondolod írj rám és beszéljünk

2018. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Média jellegű dolgok érdekelnek, mint például videószerkesztés, képszerkesztés, animáció, hangtechnika. Bár lehet hátrány, hogy nem tudok rajzolni. Azóta találtam egy 2 éves animáció OKJ képzést Budapesten, ami ugyan sokba kerül, de lehet részletben is fizetni. Azon gondolkozom most.
2019. jan. 2. 17:37
 5/6 qborka ***** válasza:
Hajrá OKJ-s képzés! :)
2019. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Jó ötlet!

Diákhitelt meg ilyeneket ne vegyél fel arra vigyázz

2019. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!