Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok bátorító idézetet...

Tudnátok bátorító idézetet vagy szavakat írni nekem, amik talán segítenének megteremteni a magabiztosságomat önmagammal kapcsolatban? N/18

Figyelt kérdés

Erre az évre azt a célt tűztem ki magamnak, hogy bátrabb legyek, és szoktam idézetet választani, ami arra az évre jellemző.

Társaságban, általában férfi társaságban nagyon sok idő kell (legtöbbször a következő alkalom), hogy fel merjem vállalni magam, ne egy félénk kislány legyek, aki meg se szólal. Mert nem ez vagyok! Egyszerűen csak sok lelki bántalmazás ért általános éveimben és megtanultam, hogy ha meg se szólalok, akkor nem tudnak majd mivel bántani. Szeretném visszahozni azt az egyfajta magabiztosságot, amitől a felfogásom az lesz, hogy "Ez vagyok én és nem érdekel az, akinek ez nem tetszik!"

Valószínű a legtöbb embernek ez nem nagy cucc, de nekem igen. Épp ezért köszönöm, hogy végig olvastad és a hasznos válaszokat! :)

Lehet, hogy rossz kategóriába írtam, elnézést!


2019. jan. 5. 13:33
 1/6 anonim válasza:

Bármilyen nehézségeid vannak is, nem szabad elfelejtened, hogy az életben semmi sincs véglegesen lejátszva, és hogy minden problémára van megoldás.

Ha valamit mély meggyőződéssel szeretnél, hiszel benne, és természetesen teszel is érte, hogy megvalósuljon, az végül meg is valósul.

Ha valaki mocskosul leolt, ne húzd fel magad és ne alacsonyodj le a szintjére hanem döngöld földbe egy magabiztos mosollyal.

Legyél az ok, aki miatt valaki azt gondolja, érdemes még hinni az emberekben!

Minden lehetséges annak aki hisz.

Kicsit sem haragszom már azokra, akik cserben hagytak, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rájuk. Nekik köszönhetem, hogy rájöttem, valójában milyen erős vagyok.

2019. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt a, ezek nagyon jók, köszönöm! Az elején azt hittem, hogy a véleményedet mondod :D.
2019. jan. 5. 19:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Nos, ezzel biztos nem foglak feldobni, de én mindig amikor szorongok egy szituáció miatt, akkor arra emlékeztetem magam, hogy milyen gyorsan szalad az idő, és két szempillantás alatt eltelik az élet, utána pedig nem marad semmi csak a sötétség. Valahogy a halállal szemben, minden félelem olyan jelentéktelennek tünik, ez a tudat pedig segít, ha máson nem is de túlélni a hétköznap kihívásait.
2019. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm, hogy ezt leírtad! Hidd el segít, ha hallom, hogy más is próbál saját magán segíteni. Én is szoktam magam hasonlókkal ösztönözni, mint "egyszer élünk" vagy veszek egy mély levegőt és gondolatban mondom, hogy "akinek nem tetszik, ami én vagyok, annak nem is kell megfelelnem"
2019. jan. 6. 10:52
 5/6 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ajánlom figyelmedbe: Eckhart Tolle - A MOST hatalma - hangoskönyvet /by Youtube/ (Ha még nem ismernéd.)

Hosszú, de ne is egyben próbáld végighallgatni. (>9órás) Feldarabolva. Én pl. letöltöttem és feldaraboltam ~1 órás szeánszokra. Így már egy-egy része meghallgatható, persze teljes nyugalomban, minden külső zavar, zaj kizárásával érdemes csak.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy, köszönöm! Kicsit késve válaszolok, de mindenképpen megnézem!

Egyébként a magabiztosságom jobb nem is volt soha eddig! Mindenkinek ajánlom, hogy próbálja ki magát egy új környezetben. Nekem az új munkahelyem segített. Új lappal kezdhettem, nem ismert senki és az lehettem, aki valóban vagyok. Gondoltam leírom, hátha segítek ezzel valakinek. :)

2020. ápr. 12. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!