Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lelhetnék barátokra?...

Hogyan lelhetnék barátokra? Hosszú.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok most vagyok gimis elsős.Az a problémám,hogy 8 éven keresztül kiközösítettek,megaláztak általánosban,ennek következtében nagyon bezárkóztam és már akkor megrezzennek amikor valaki megkérdezi mizu(a köszönéstől már nem,kis lépés előre yeee :D ) és akkor amikor hozzá kéne szólnom a beszélgetéshez elég nehezen szólalok meg és egy rakat kérdés cikázik a fejemben(mit mondjak?,ezt ne mond,de mondhatod,biztos? stb.).És nem tudom hogy maradhatnék érdekes mások számára.Haveri szinten meg vagyok az osztáyltársaimmal,de még kellenne egy barát.Az egészhez hozzátartozik az is,hogy 3 éve vannak suicid gondolataim és tetteim,most már járok pszichoterapeutához,de nem érzem a változást.Olyan szeretnék lenni mint a mostohanővérem.Extrovertált,könnyen barátkozó,akit mindenki kedvel és van egy rakat IGAZI barátja.Aki jelenleg tartja még bennem a lelket az a barátom,nagyon sokat segít,mindig érezteti,hogy fontos vagyok,pótolhatatlan,gyönyörű,deee néha annyira lerántanak magukkal az emlékek általánosból,hogy nem hiszem el,hogy elfogadjon a mostani környezetem.A szüleim sem fogadnak el.Mindig a mostohanővéreimet szerették jobban,mert érdekesebbek,többet értek el stb.Ráadásul mindketten könnyen barátkozók,érettebek nálam,szebbek stb.


Szóval hogyan lehetnék ''jófej'',könnyen barátkozó és hogyan gyógyuljak ki a suicid gondolataimból?



2019. jan. 11. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
45%

Nekem nagyon úgy tűnik hogy magad gyötröd mások hülyesége miatt. Nem kell. Elhiszem, hogy nehéz, de mások véleménye nem ér többet a saját életednél. Te is ugyan olyan értékes vagy mint bárki más. SŐT! Azoknál biztosan többet érsz, mint akik bántottak.

Ha hiszed, ha nem, még életet is menthetsz. Én nem tudok jó tanácsot adni, mert nem éltem át ilyesmit, de te tudsz segíteni azoknak akik hasonló helyzetben vannak.

Elsős vagy. Egy bizalmas kapcsolat kialakulásához akár évek is kellenek. Csak add önmagad, mosolyogj és ne add fel! Minden rendben lesz . 🙂

2019. jan. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

Nem azért szeretik jobban a mostohatestvéreidet, mert ők érdekesebbek lennének, hanem azért, mert a szüleid ALKALMATLAN szülők. A mostohatestvéreid pedig azért felszabadultabbak Nálad, mert ők megkapják azt a figyelmet a szülőktől, amit Te nem. Tehát ha helyre teszed az ok-okozatokat, akkor meg is látod, mi a problémád forrása. Öngyilkos gondolataid, kapcsolatteremtési nehézségeid a családi környezetből fakadnak, nem az iskolai piszkálásokból. A piszkálás is annak a következménye, hogy a családod nem biztosított érzelmileg stabil hátteret gyerekkorodban, így nem alakult ki kikezdhetetlen önbizalmad, amivel le tudtad volna szerelni az elején a piszkálódókat. Sajnos. Az is sajnos, hogy ha nem érzed a változást a pszichoterápián, az még ezen felül azt is mutatja, hogy a terapeutád számodra nem a legjobb. Lehet, hogy jó terapeuta, de terapeutából mindenkinek másmilyen kell. Olyat kellene keresni, akivel tudsz haladni. Az normális, hogy az ember kipróbál négyet-ötöt, amire végre megérzi a reményt.

Jó terapeutával ezekre Te is rájöttél volna. A megoldás nem az, hogy a tüneteket elemzed és azokon próbálsz javítani. Nyilván. Úgyhogy le kellene erről a témáról cuppanni, hogy az "érdekességedet" próbálod fejleszteni, meg na még egy barát és minden jó lesz...! Amíg ezekre fókuszálsz, addig esély sincs a valós problémával foglalkozni.

A gyökereket kell kezelni, amihez rá kell jönni, hova vezetnek vissza a problémáid. Kipróbálhatnál másféle terápiákat is, egyes pszichoterapeuták alkalmaznak más módszereket is a klasszikuson kívül, pl. rajzoltatják az ügyfelet, vagy családállításra küldik/kísérik, de oda magadtól is elmehetsz. Bizonyos szintre önmagad is eljuthatsz az önismeretben, de a tartós hatáshoz kell a szaksegítség.

2019. jan. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!