Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mitől élnétek teljes és...

Ti mitől élnétek teljes és boldog életet? Mitől lennétek iagazán boldogok?

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

-Annyi pénz amiből megélek és mindent meg tudnék venni amit szeretnék vagy legalább egy olcsóbb változatát.(olyan munkából amit szeretek is csinálni)

-Nincs stressz

-Igaz barátok


Több nem jut eszembe.

2019. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

- Ha végre találnék egy munkahelyet a közelben. ( Fél éve semmi..)


- ha boldog , kiegyensúlyozott párkapcsolatban élek


- allatszereto vagyok így nekem fontos hogy legyen "kivel" törődni,illetve jól esik ha megmentek egy állatot.


- komfortos ház egy udvarral

- autó, hogy elkerulhessem a tömegközlekedést.

- igaz barátok, akikre mindig lehet támaszkodni

- utazás

- kiegyensúlyozott ronoksági kapcsolatok

- ha mindent amire szüksége van a gyermekemnek meg tudom adni neki

- teljes értékű , egészséges táplálkozás lehetősége

2019. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Saját lakás egy nyugis helyen, terasszal vagy kertes ház. Néhány millió a bankban. Egy kutya is jó lenne.

Normális munkahely, normális kollégákkal, barátságos légkörben. Évente egyszer kéthetes nyaralás. Legyen elég bevételem olyan luxi dolgokra, mint a fogászat, vagy az edzés, havi kontaktlencse, magánorvos.

2019. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 2*Sü ***** válasza:

Boldog életet nem akarok élni. Aki a boldogságot hajszolja, az szélmalomharcba keveredik. A boldogság nem egy folyamatosan fenntartható állapot, viszont cserébe nincs az a rossz helyzet, amiben elkerülhető lenne az, hogy az ember néha boldogságot érezzen.


Az elégedettség meg valahol döntés kérdése, van, aki megelégszik azzal, hogy busszal jár, van, aki egy Ferrarival sem elégszik meg. Nekem mi az, ami elég?

- Fűtött, összkomfortos lakás, ággyal, zuhanyzóval, stb…

- Legyen egy szerető társ mellettem, akivel megoszthatom az életemet, akit inspirálni tudok és aki inspirálni tud.

- Legyenek körülöttem barátok, ismerősök, akikkel ilyen-olyan témákról beszélgetni tudok, akikkel szintén meg tudom osztani az életem egyes részleteit.

- Legyek viszonylag egészséges.

- Legyen olyan munkám, amit szeretek csinálni.

- Keressek annyit, hogy a kisebb-nagyobb költéseimnél ne kelljen néznem, megjött-e a fizetésem. Pl. ne legyen probléma egy hónapban egyszer elmenni egy étterembe, ha akarok, ne legyen probléma egy 2000 Ft-al drágább cipőt megvenni, ha az a kényelmesebb, ne legyen probléma egy hónapban egyszer elmenni egy moziba, színházba, ne legyen probléma egy évben egyszer elmenni nyaralni, akár belföldre is, egy egyszerű szobát kivéve. Vagy úgy alapvetően – ha hétköznapi dolgokról van szó – ne kényszerüljek megvenni egy olcsóbb, de silányabb terméket, mint egy picivel drágább, de a célnak megfelelő terméket.

- Legyen elég szabadidőm és energiám azzal foglalkozni, amit szeretek, de nem munkaként csinálok.


Nagyjából ennyi elég. A többi bónusz. Ennél a legtöbb téren jobb a helyzetem, az elégségesnél jóval többet megengedhetek magamnak, és ez jó, nincs is okom panaszra.


(Ami nem kell… Nem kell kertes ház, egyáltalán családi ház sem, egy 40-50 m²-es lakással bőven beérem, még haszna is van, nem kell annyit takarítani. Nem kell autó, nekem tökéletesen elegendő a tömegközlekedés. Nem kell 50"-os 4K-s televízió, de televízió sem feltétlenül. Nem kell iPhone 42-es, de úgy okostelefon sem, bár az nekem részben munkaeszköz, ilyen szempontból kell. Internet nélkül is remekül elvagyok egy túrázós nyaraláson, de mivel az is munkaeszköz, ebből fakadóan azért mégis csak kell az is.)

2019. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

Egyetlen egy dolog:

Ha lenne egy lány aki elfogad, aki nem olyan szutyok mint a legtöbb magamutogató kis neten élő lányka, magyarán szeret. Ez minden, csak esélytelen főleg nekem.

Neked kérdező?

2019. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincsenek nagy igényeim. Ha nem ázok, nem fázok és nem vagyok éhes, akkor az már félig jó.
2019. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Sziasztok. Érdekes, hogy a gyerekeket senki nem említi. Nekem pédául teljesen boldog életem volt két gyermekem előtt is; jó munkahely, ok fizu, jó párkapcsoat, szórakozás, barátok. De a gyerekek nélkül semmi nem lenne kerek, visszatekintve már üresnek tűnik a korábbi életem.
2019. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Redaler2 válasza:
Havi 5 millió forint elegendő lenne ahhoz hogy párommal boldogan éljünk.
2019. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Időgép... Az kéne nekem.

Vagy kibontani a titkos dobozom, és örökké aludni...

2019. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem feltételes módot használok. Teljes és boldog az életem. Pénzem nincs, nem vagyok gazdag. De a gyerekeim már felnőttek, mind veri a harmincat. Önállóak, jó egzisztenciának örvendenek.

Ami engem illet, vannak céljaim, van miért felkelnem reggel. Szinte minden napra esik egy sikerélmény. Ez a boldogság kulcsa! Kitűzni a célokat, és elérni őket. Minél nehezebben éred el, annál nagyobb boldogságot tud okozni.

2019. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!