Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnak ilyen gyorsan...

Hogyan tudnak ilyen gyorsan és jól reagálni minden kérdésre?

Figyelt kérdés

Vannak ilyen beszélgetős, téma kifejtős műsorok, amiben az emberek különböző kérdéseket kapnak, amire válaszolniuk kell. Mindig belegondolok abba, hogyha nekem kéne ilyen kérdésekre válaszolni ott, fogalmam sem lenne mit mondjak, ők pedig szinte egyszerre tudnak nagyon jó választ adni minden kérdésre.

Nagyon szeretnék én is olyan ember lenni, aki szinte minden kérdésre, jól megfogalmazott, értelmes választ tud adni, szinte egyszerre, akár több száz ember előtt is.

Szerintetek hogyan lehet ilyen téren fejlődni?

(Sajnos alapvetően egy olyan ember vagyok, aki fél több ember előtt beszélni, de mindenképpen szeretném ezt a jövőben leküzdeni.)


2019. jan. 16. 00:33
 1/4 anonim válasza:

Az esetek túlnyomó többségében a résztvevők előre megkapják a kérdéseket, így feltudnak készülni rá. Ha hirtelen random kérdéseket kapnának, akkor sokkal nehezebb lenne és sok híresség úgy be sem vállalja, meg nem is jó ilyenekkel szórakozni, mivel ha megbántod a résztvevőt, akkor soha nem jön mégegyszer meg más sem nagyon.


Ezen kívül, sokat kell olvasni, tájékozódni a világról. Ezen felül pedig gyakorolni, hogy megtudd fogalmazni a gondolataid.

Pl.: Elkezded kommentálni a cselekedeteid vagy eszemfuttatásokat hozol létre, stb. stb.

2019. jan. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom mert a legtobb ilyen musor mar meg van jatszva illetve elore tudjak a kerdeseket es ra a valaszt.. kicsit azert feltuno is hogy pl egy adot musorban barkit meghivnak minden ember gyorsan es okosan valaszol, nem veletlenul.
2019. jan. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, én is így gondoltam ezt, hogy ilyen esetben megkapják a kérdéseket előre, de kicsit szakadjunk el ettől.

Tegyük félre ezeket a TV-s beszélgetős műsorokat. Alapvetően vannak olyan emberek, akik műsoron kívül is, bármikor, szinte bármilyen kérdésre jól tudnak reagálni.

A kérdést ezért tettem fel:

"Nagyon szeretnék én is olyan ember lenni, aki szinte minden kérdésre, jól megfogalmazott, értelmes választ tud adni, szinte egyszerre, akár több száz ember előtt is.


Szerintetek hogyan lehet ilyen téren fejlődni?"

2019. jan. 16. 10:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik olyan szerencsések, hogy a tanáruk nem leadta a tananyagot, hanem felkeltette a diák érdeklődést. Vannak emberek, akik nagyon sokat megtanulnak részben iskolai keretek között, részben önmaguktól.

Tanuláshoz sorolom az olvasást is. Akit szórakoztat egy könyv, annak bővül a szókincse, lát életmintákat, konfliktushelyzeteket, azok megoldását a szépirodalomban.

Aki érdeklődő, annak színes és gazdag a világ. Mint egy szivacs a vizet, úgy szívja magába az ismereteket. Ha tudsz valamit, arra nem kell rákészülni. Nem kell előre odaadni a kérdéseket.

Hogy az Imbirimpili-csatában III. Egyed seregének fővezére (aki keresztfia volt Ximilila királynénak, akit pedig egy Bendgúz nevű sánta katona ölt meg viccmeséléssel) a csata hevében elkiáltotta magát, hogy A csudába, neki ugyanolyan természetes, mint ahogy más cukrot tesz a kávéba.

Munkám során találkoztam is ilyenekkel. Pl. egy apró képen egy tank volt látható. Homályos fotó, nyomat volt, s ezért raszterpontokból ált, szóval még ez is nehezítette a dolgot, de amikor a kezébe adtam, nem csak azt mondta meg azonnal, milyen típusú, de azt is, hol készülhetett a kép, mennyit gyártottak belőle, milyen fegyverzete volt stb.

2019. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!