Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » SF/fantasy/weird anime/Lovecra...

SF/fantasy/weird anime/Lovecraft/Junji Ito rajongók! Introvertált, önreflektív emberek vagytok? Nektek is furcsák az álmaitok?

Figyelt kérdés

Álmaimban szinte soha nem szerepelnek olyan helyek és emberek, amiket/akiket a valóságban ismerek, gyakran még én magam sem: többnyire személytelen megfigyelő, más szereplő vagy szereplők egy csoportja vagyok, néha ez egy álmon belül változik. Idegen világokon és időn átívelő, gyakran sötét, bizarr dolgokról álmodom. Általában fel tudok bennük fedezni ötleteket, hangulatokat, amiket valamelyik filmből vagy könyvből vettem, de eltorzult töredékként vannak jelen, nem egyértelmű, hogy a látott dolgok befolyásolták az álmaimat, vagy az álmaim annyira elvontak, hogy nem tudom értelmezni őket normális keretek között, és ezek a filmek, könyvek stb. segítenek analógiát találni. Pl. előfordul, hogy csak később olvasok/látok valamit, amit utólag vonatkoztatok egy régebbi álmomra, hogy igen, ez pont ilyesmi volt ott is.

Ti mit álmodtok?



2019. jan. 16. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy inrtovertált, önreflektív, sci-fi, fantasy, anime, Lovecraft rajongó jelen.



Attól függ mi számít furcsának... Nekem az a normális hogy mindenféle agymenéseket álmodok. :)



Én általában egy valós, kicsit eltorzított környezetben (pl nagyobb a kertünk, vagy nagyobb egy utca, máshogy néz ki egy szoba) álmodok.


A szereplők valósak (osztálytársak, családtagok, barátok) és kitaláltak (filmekből, könyvekből, videójátékokból, animékből, képregényekből) is egyaránt. Sokszor a kettő egyszerre is van. Pl pár fiú osztálytársam Vasemberrel s Doctor Strangeel futottak maratont.


A főszereplő mindig én vagyok, bár nem mindig emberként, de ez a fizikai erőnyöm nem nagyon származik belőle. Pl hiába vagyok egy nagy sárkány, nem mindig tudok repülni, vagy ha tudok is csak nehezen.


Mióta leírom (általában csak kulcsszavakban) az álmaim, azóta valahogy tisztábbak lettek. Pl inkább az olyan álmok dominálnak amikben tudom hogy az ott egy xenomorph, s hogy kell megölni (az már más dolog hogy nem mindig sikerül). De ezen kívül vannak olyan álmaim is amikben csak sejtésem van, hogy mi honnan származhat, s olyanok is, hogy amit álmodtam olyan nincs. A legtöbb álmom viszont elég tiszta.


Azt is megemlíteném hogy álmomban sokszor hallom egy-egy szereplő nevét (pl megszólításkor), de a sajátom még sosem hallottam.



Lehet küldök privátban egy kis válogatást az álmaimból, hogy lásd miről van szó. :)

2019. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!