Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti milyen "hangon" szoktatok...

Ti milyen "hangon" szoktatok gondolkodni, illetve magatokban olvasni?

Figyelt kérdés
Nagyon fura kérdés, de elgondolkoztam azon, hogy milyen hangon szoktam gondolkodni. Persze ez nem hang, de valahogy mégis magamban hallom a gondolataimat. Női hamgnak hallom, mert nő vagyok, de valahogy mégsem a saját hangom. Ugyanez van olvasásnál is. Hiába férfi szereplő van benne, azt is az én női gondolat hangokon hallom :D Ti hogy vagytok ezzel? 19/L

2019. jan. 27. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Én azt se tudom eldönteni, hogy milyen hangot hallok mikor magamban beszélek. :D
2019. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Érdekes egy dolog az biztos! :D
2019. jan. 27. 20:31
 3/10 FüligJimmy88 ***** válasza:
81%
A sajátomén. Próbáltam egyszer-kétszer Kautzky Armand vagy Sinkovits Imre hangján olvasni, gondoltam hátha jobban rögzül, de csak elterelte a figyelmemet, úgyhogy hamar felhagytam vele.
2019. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodni a saját hangomon, vagy egy ahhoz nagyon hasonlón, de ha pl egy könyvben női szereplő beszél, akkor egy általam elképzelt női hangot "hallok". Persze nem tudatosan képzelem el, hanem csak úgy jön.
2019. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés az biztos jó hogy feltetted most van min gondolkodnom:D

Már az is hogy a saját hangunk is csalóka mert ugye azt máshogy "halljuk" mi és máshogy a körülöttünk lévők:)

Gondolkodni nagyon hasonló de egy kicsit még is más "hangon" szoktam.

De olvasásnál nem mindig így van.Valahogy az adott karakterhez "képzelek" egy hangot amilyen szerintem a hangja lehet és azt"hallom".De néha ez nem sikerül ezért a saját"hangomon" olvasom.

De tényleg érdekes kérdés.

2019. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Énis így vagyok vele, hogy a saját hangomon gondolkodom, de mégis mintha kicsit más lenne :D
2019. jan. 27. 21:15
 7/10 A kérdező kommentje:
És pl, ha egy ismerősötök üzenetét olvassátok, akkor az ő hangján olvassáok vagy a sajátotokon? :DD
2019. jan. 27. 21:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Általában sajáton de néha az övén.
2019. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én szerintem azén, aki ír.
2019. jan. 27. 21:44
 10/10 Metionin ***** válasza:
Gondolkodni inkább képekben szoktam de ha hangokkal, akkor az a sajátom. Olvasáskor ha regény akkor pár oldal után kitalálok a szereplőknek hangot és azon olvasok. Az ismerőseim üzeneteit is van hogy az ő hangjukon hallom, főleg ha jó barátaim és tudom hogy milyen hangsúllyal mondanák a valóságban.
2019. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!