Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért foglalkoztat folyton...

Miért foglalkoztat folyton mások véleménye?

Figyelt kérdés

Már óvodás koromban is foglalkoztatott, hogy mások mit gondolnak rólam, pontosabban, hogy mások ne gondoljanak rólam rosszat.

Hogyha olyan emberek között vagyok, akikkel még nagy valószínűséggel találkozni fogok a jövőben is, folyton azon gondolkodok, hogy nehogy valami olyat csináljak, ami miatt rosszat gondolnának rólam. Hogyha valakivel beszélek folyton azon vagyok, hogy nehogy valami olyat mondjak, ami miatt rosszat gondolna rólam, ezért nagyon sokszor nem tudom rendesen kifejezni a gondolataimat, érzéseimet. Hogyha valakivel beszélgetek, és éppen nincsen téma, általában nem nagyon tudok új témát felhozni, mert az új téma helyett azon gondolkodok, hogy valamit mondanom kéne, mert milyen kínos lenne, ha nem tudnék semmilyen témát felhozni.

Hogyha nem akarok mások véleményével foglalkozni, akkor mindig eszembe jut, hogy most nem kéne mások véleményével foglalkoznom, pedig amíg ilyeneken gondolkodok, semmivel sem vagyok előbbre. Egyszerűen valahogy ki kéne iktatnom ezeket "a mások mit gondolnak rólam" gondolatokat a fejemből, de fogalmam sincsen hogyan kéne, mivel, ahogy mondtam már óvódás koromban is voltak ilyen problémáim, szóval nagyon mélyen bennem van ez.

Hogyha emberek között vagyok, és éppen nincsen olyan téma, amihez hozzá tudnék szólni, egyből jönnek ezek a "vajon mit gondolnak rólam" gondolatok.

Szerintetek mit lehet csinálni ilyen helyzetben? Elég rendesen megnehezíti ez az életemet.


2019. jan. 31. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit én is ilyen vagyok, hogy vajon mit gondolnak rólam... De tudod mit? Meghívlak egy LESZAROM tablettára, attól majd megjön az eszünk! :D De komolyan. Nem troll komment volt, csak félig :) A célzás egy komoly válasz volt. Egyszerűen engedd el, a lényeg TE mit gondlsz magadról
2019. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, ez azért nem ennyire egyszerű.
2019. jan. 31. 20:14
 3/3 anonim ***** válasza:
És akkor ha én azt mondom hogy lökött vagy akkor érdekel a véleményem? Nem. Mert nem kell érdekelnie. Azé érdekeljen aki igaz barátod, szeret veled van, családod. pedig egyszerűbb mint gondolnád :P Például m,a lent voltam egy helyen azért mentem oda hogy egyedül legyek de ne otthon üljek, erre kapásból bejött 3 csaj.. Már külsőre is szégyenlem magam, de maradtam, pedig még nem is beszélem ennyi idős létemre egy korombeli lánnyal se, nem hogy egyszerre 3al. De úgy voltam vele van mit csinálni, és szarok én rájuk elvannak magukba. És nem foglalkoztam velük. Bár amiért ott voltam azt elfoglalták szóval eljöttem XD De a lényeget érted. ha meg tényleg érdekel a véleményem akkor beszélj csak velem, de akkor vedd komolyan a véleményem oszt' megváltozol :P :) Csak akkor hallgatnod kell arra amit mondtam. Utána semmi perc után leszarod ha valaki nem mond jot rólad. Nem felelhetsz meg senkinek. Gondolj rám, én Senkinek nem felelek meg. Saját anyámnak se kiskoromba. De nem érdekel. Ha egyszer lesz valaki aki közel áll hozzám az Ő véleménye fog érdekelni :) Nem pedig ismeretlen hereverőké. Erős figyelem kell ahoz hogy leszard :PP
2019. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!