Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

2019. febr. 3. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
42
2019. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 FüligJimmy88 ***** válasza:
61%

Húúú, a kedvenc témám!!!!! :D

Tehát. Keresztkérdés: ki mondta, hogy KELL, hogy legyen neki értelme? Mert maga a kérdés azt sejteti, hogy van. De mi van akkor, ha nincs? De mielőtt még ezt félreértenéd, egy dolgot leszögeznék: az, hogy az életnek nincs értelme, még nem azt jelenti, hogy értelmetlen volna. Csupán azt értem alatta, hogy nem kell feltétlenül valamiféle ezoterikus hókuszpókuszt, vagy akár isteni szándékot nyilvánítani neki. Vagy van mögötte isteni szándék, vagy nincs. És vagy megtudjuk egy nap az igazságot, vagy nem. De egyvalami biztos: az élet egy csoda. Akár fizikai-kémiai-biológiai folyamatok véletlen elegye, akár tudatos tervezés eredménye. Nem tudhatjuk, mi az igazság, de én azt gondolom, hogy nem is kell tudnunk. Ahhoz legalábbis biztos nem, hogy mi magunk a saját életünknek célt adjunk. Direkt írtam célt, nem értelmet: az értelem egy előre megszabott valami-legalábbis a kérdés nagyon ezt sugallja. A célt pedig mi magunk tűzzük ki. És itt jön a képbe az én elképzelésem, hogy végül is mi LEHET az értelme (vagy inkább célja, ugye) az életnek. Egyetlen szóban meg tudom fogalmazni:

Önmegvalósítás.

Ezzel szerintem nem lehet mellélőni, sem a materiális, sem az ezoterikus szemszögből nézve. A materiális oldal, azt hiszem, nem igényel különösebb magyarázatot, a legtöbbjükben szerintem fel sem merül ez a kérdés, vagy ha fel is merül, elbagatellizálják ("A zéllet értelme a "3P": a pénz, a pia, meg a... Piroska." és társai). Ami pedig az ezoterikus oldalt illeti: nagyképűség lenne a részemről azt sejtetni, hogy megértem a Teremtő szándékát, de egy feltételezéssel már csak élhetek. Tudniillik, hogy ha az Ő teremtményei vagyunk, akkor nem lehet ellenére, ha a legjobbat hozzuk ki magunkból.

2019. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Az életnek van értelme, de 147 893 betűre azonos kérdésnek nincs.
2019. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Fülig Jimmynek igaza van abban a szegmensben, amit az életből lát. Ugyanakkor a levezetése is intelligens. Persze lehetne cicomázni még, de minek?
2019. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
1-es nem ér, én is ezt akartam mondani!
2019. febr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre szerintem azért nehéz válaszolni, mert ha szétnézel a nagyvilágban, elmész más más országokba, más kultúrákat megismersz, mindenhol máshogy fognak reagálni erre a témára. Ugyanez, más és más ha visszatekintünk a történelemre, minden korban más választ lehetne adni erre a kérdésre. Önmegvalósítás? Egy afrikai törzsben élő ember csak nézne kerek szemmel, hogy az meg mi a fene. Ha megkérdezed, hogy mi az élet értelme a 21.századi Európában, akkor esetleg lehet valamiféle választ adni rá, nem?

Ezért aztán szerintem nincs egy jó, konkrét válasz erre, illetve ez nagyon viszonylagos dolog.

2019. febr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi. A 21. században az meríti ki az emberek életét, hogy pénzt hajkurásszanak a mindennapi megélhetésükhöz, amely x időközönként - ha indokolt, ha nem, - csak egyre többe kerül. Nap mint nap megküzdhetsz a "reklámként" aposztrofált agymosással, szélhámossággal, de gyakran reklám sem társul ehhez. Ennek leggyakoribb küzdőtere a közigazgatás, a munkahely, a televízió, vagy az internet, de versenyképesek ebben a "tömegközlekedési szolgáltatók" is, - és ez egy olyan szintű dolog, amely csak azzal védhető ki, ha kizárod magadat a társadalomból, viszont a környező erdők, barlangok már zsúfoltak, úgyhogy ez sem egyszerű. Az már csak egy plusz jelenség, hogy miközben mindenki gépesíti a munkahelyeket, ahol csak lehet, az állam elvárja tőled, hogy minél több - későbbi - éhes szájat gyártsál le, aki jobb híján ki fog vándorolni, mivel a számítás- és robottechnika gyakorlatilag mindenkit kinyír, aki nem egy cég vezetésében van foglalkoztatva, vagy nem a gépesített technológiákat szolgálja ki. A nyugdíj felejtős, senkit nem érdekel, hogy évtizedeken keresztül fizettél a nyugdíj reményében, mint a katonatiszt, - lenyúlták, eltapsolták, felélték, de a lényeg, hogy nincs. De ha lesz is: öt évenként tolnak a korhatáron 10 évet. Nem is reménykedem és elegem van a sorozatos átverésekből, a visszamenőleges törvénykezésekből, a különböző okokból esedékes hátrányos megkülönböztetésből és úgy általában mindenből, amit sokan "élet"-ként hívnak.
2019. febr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi adunk az életnek értelme,s zóval az élet értelme, az amit adunk neki :D
2019. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7.válaszadóval egyetértek.

Az élet értelme talán az, hogy találj valaki magad mellé aki igazán szeret téged azért aki vagy. vele lenni minden egyes percben. és őszintén igazán szeretni. De, sajnos ez a mai világban az őszinte , igaz szerelem ami nem hazugságra épül, igencsak ritka.

Szeretni és szeretve lenni ezért érdemes élni, de csak akkor ha igazak az érzelmek.

2019. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha az univerzum szándékkal jött létre akkor célja is van. De ha csak az van, hogy megvoltak a szükséges körülmények és létrejött akkor nincs neki.


Szerintem az az élet értelme, hogy megismerjük önmagunkat.

Sejteket látok akik pusztitják egymást, az eredmény: semmi.

Sejteket látok akik együtt működnek, az eredmény: komplex összetett létező


Ha mi is ilyenek lennénk létrehozhatnánk valamit...valami jót.

2019. febr. 23. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!