Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Igaz az hogy az időskor a...

Igaz az hogy az időskor a második gyerekkor vagy ez csak a magyar emberekre jellemző?

Figyelt kérdés
2019. febr. 6. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Igaz. A különbség abban van, hogy hol hány évesen kezdődik.
2019. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem igaz. Nem minden idős magatehetetlen.
2019. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő. Van aki tök jól tartja magát, elég aktív, szellemileg is rendben van, az többnyire nem is gyerekesedik vissza. Ilyen volt például az egyik nagyapám, haláláig aktív volt, pedig bőven túl a 80on halt meg, rengeteget lehetett vele beszélgetni (értelmesen), sose panaszkodott, mindenben benne volt, olyan igazi bölcs nagypapa volt. A másik meg kb 60 éves korától halni készült mindennap, elvárta, hogy mindenki körülötte ugráljon, tényleg olyan volt, úgy viselkedett, mint egy gyerek, pedig fiatalkorában egy agilis, talpraesett, normális ember volt.
2019. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amint azt a többiek is jelezték, egyáltalán nem szükségszerű a kialakulása. A WHO statisztikái szerint világszerte kb. ötvenmillió, a demencia valamely formájával diagnosztizált személy él. Vagyis nyilvánvalóan lényegesen kevesebb idős ember demens, mint ahány idős ember, nos, VAN. (Nem mellesleg: a demencia nyilván nem nemzetiségfüggő. Amennyiben tizenötmillió magyarral számolunk megintcsak világszerte, és figyelembe vesszük, hogy döntő többségük pillanatnyilag nem számít idősnek, elég kevéssé tűnik tarthatónak az állítás, hogy ez egy kimondottan magyar probléma lenne.)
2019. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
(Amennyiben meg nem erre gondoltál, hanem arra, hogy leromló egészségi állapotukból adódóan nagyobb odafigyelésre, több gondoskodásra és külső segítségre szorulnak, itt sem általánosítanék (vannak teljesen önellátó idősek), ugyanakkor igen, tény, hogy az öregedés így működik, és értelemszerűen nemcsak nálunk.)
2019. febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kokomfitty ***** válasza:
63%

Már megint egy olyan téma, ahol nem értem, hogyan kerül a csizma az asztalra. Hogy kapcsolódik a kérdéshez a magyarság mint nemzet.

A kérdezett időskori állapot alapja nem társadalom-mentális hanem fizikális jellegű. Minden bizonnyal vitán felüli, hogy ha van társadalom amely nem belterjes, akkor a magyar az ilyen, de akkor mi a késztetés a kavarásra

2019. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Egyet értek, nem minden idős ember demens, magatehetetlen, ill. gyermeteg.

De én nem állítanám, hogy második gyermekkor! Hiszen a gyerekek folyamatos fejlődést mutatnak, a demens idősek vagy betegek pedig az ellenkezőjét, azaz fokozódó leépülést. Az idős emberek ráadásul komoly akaratossággal párosítják mindezt, vagyis állandóan úgy képzelik ők még mindent tudnak, bármire képesek. Sok esetben nem tudatosodik bennük, hogy elbutultak. Jó néhány idős embernél nem állandó tünet az elbutulás, hanem hullámzó, hol képben vannak, hol nem.

Arról nem is szólva, míg a gyerekek fizikailag egészségesek, aktívak, addig az idősek betegesek, passzívak lehetnek.

Általánosítani ebben a témában sem lehet, így nehéz pontos választ adni a kérdésre!


A kérdésben a magyarságra vonatkozó részt én sem értem!

2019. febr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg szinte mindenki totál félreértette a kérdést... Vagy én értem félre? :-) Szerintem a kérdésben az van, hogy idős korban ismét gyermeki lélekkel élik meg az életet, játékosan, rácsodálkozva, felhőtlenül, gondtalanul. És ha jól tévedek a kérdést illetően, akkor meg pont nem, nem a magyar öregekre jellemző ez a fajta felszabadultság öregkorban.
2019. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kokomfitty ***** válasza:
Mindenki nem értheti félre a kérdést. Ha másra kaptál választ mint amire sszerettél volna teljesen biztos, hogy nem jól tetted föl a kérdést
2019. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!