Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vannak itt akik korán kelnek?...

Tappancs999 kérdése:

Vannak itt akik korán kelnek? 4 esetleg 5 kor?

Figyelt kérdés
Szoval sokaktól hallotam,hogy 4 kor kezdik a napot,egézségesebbek,frisebbek (nem vonatkozik azokra akik sajnos 5 re mennek dolgozni) és ugymond sikeresebbek, egyetemista vagyok, és azt vettem észre mind1 hogy 10 orát vagy 8 alszok csak fáradt vagyok,szerintem a 90 perces alvási ciklust kell kijátszani,ezentul szeretnék 4 kor kellni. és kb 11 kor efeküdni, szerintetek jobb lesz? Elintézném reggel a teendöimet, edzenék, nem szerték facebookal kezdeni..inkább a hireket olvasni...saját életemre koncentrálni..

2019. febr. 12. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én munka miatt kelek 4-kor, de amúgy eszembe nem jutna ilyenkor felkelni. Szerintem önszántamból, csak úgy nem is tudnék felkelni ilyenkor.

Hullafáradt leszel, ha 11 körül fekszel le, és 4-5 órakor kelsz.

A 8-10 óra alvás utáni fáradtságnak más okai vannak, pl. lehet pszichológiai is nagyon gyakran, de akár valamilyen fizikai betegség is. Remélem nincs semmi bajod, de érdemes azért szakemberhez fordulni.

2019. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nincs semmi bajom :D csak van hogy hiába alszok annyit csak fáradt vagyok ...
2019. febr. 12. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel sok ember van így sajnos manapság. Amikor nem dolgoztam, és nem is suliztam, én is sokáig fent voltam, aztán későn is keltem. Emiatt egyre fáradékonyabb lettem. Ilyenkor felborul az egyensúly és nehezen áll át egy más alvási időszakra a szervezeted. Lehet segítene a korán kelés, de nem ennyire radikális, a másik végletbe se jó átesni, hanem mondjuk olyan 7-kor vagy 8-kor, vagy nem tudom, hogy alapjáraton mikor kelsz és mikor fekszel.
2019. febr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Általában 6,5-7,5 óra közötti alvás a legpihentetőbb. Nem jó dolog 4 órakor kelni, pláne télen, mert az agyad azt hiszi, éjszaka van. A legjobb, ha 1-1,5 órával azelőtt kelsz fel, mielőtt elindulnál suliba. Én negyed 8-ra járok dolgozni, itthonról fél hétkor indulok, és 5 órakor kelek fel. Lefeküdni meg 10 óra körül szoktam. Nekem ez így tökéletes, mert kipihenem magam, és nem leszek zombi a munkahelyen :D
2019. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, aztán majd látod, hogy mi van. De szerintem érdemes lenne délutáni alvásokat is beiktatni, ha éjjel nincs meg a 7-8 óra.


"nem szerték facebookal kezdeni..inkább a hireket olvasni...saját életemre koncentrálni.."

Mondjuk ezt megteheted akárhány órakor is, nem kell emiatt 4-kor kelni. :)

2019. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!