Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért szeretnek az emberek?

Miért szeretnek az emberek?

Figyelt kérdés

Soha sem voltam egy barátkozós srác. Inkább magamnak való csendes srác. (most is az vagyok csak a körülmények kicsit változtak és én is ezzel együtt)

Általános iskolában konkrétan egy darab barátom sem volt. Mindenki különcnek és furának gondolt. Majd jött a középsuli (most is itt tartok egyébként) és most vannak barátaim nem sok de azok őszinték és legjobbak.

De én nem értem. Talán mert soha sem voltam ehhez hozzászokva. Ezek nélkül "nőttem fel" Mert 7 évesen bekerülök egy általános suliban és 15 éves koromban kijövök. Ez azért egy elég komoly időszak és nagy hatással van egy személyiség fejlődésére.

Nem értem a barátaim miért a barátaim? Én alig beszélek és szerintem rossz barát vagyok, de mégis olyan kedvesek hozzám és én pedig nem érdemlem meg... Nem adok annyit vissza mint amennyit kapok és ez engem zavar (Mint amikor valaki drágább ajándékot ad, kellemtelen egyszerűen...) Jobbat érdemelnének nálam és szerintem én csak hátráltatom őket. A héten is egy olyan osztálytársam akivel konkrétan csak kézfogás viszonyban vagyunk soha nem beszéltem vele kb a 4 év alatt odajött és meghívott, hogy van-e kedvem velük bulizni xy dátumkor? Miért?! Igent mondtam mert értékelem, hogy rám is gondoltak és nagyon jól esik de nem értem miért? Nem beszélgetünk semmi sincs köztünk még az osztálytárs viszony is erős de engem akar és velem akar barátkozni, 4 év után... NEMÉRTEM?!

Nem érdemlem meg, mit tettem amivel mindenki szívébe beloptam magamat? Csendben ülök és elvagyok, beszélgetek a padtársammal de igaziból soha sem értettem valaki miért gondolja, hogy engem akar barátjának.

Most nem félreértés miatt, én ennek nagyon örülök csak nem értem + nem is tartom magamat erre méltónak mert igaziból így osztályon belül nagy a klikkesedés és én ebben a "legnépszerűbb" vagy "legbefolyásosabb" klikkben vagyok. Soha nem voltam se népszerű se figyelem központjában és ez nekem szokatlan 4 év után is.

Igaziból nem is tudom mire számítok vagy mit csinálok azzal, hogy most itt írok csak egyszerűen már nem értem az életemet. Mindenki olyan kedves velem és én is minden tőlem telhetőt megteszek csak egyszerűen buta vagyok mint egy bot és semmit sem értek....



2019. febr. 12. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes... nálam pont fordított eset áll fenn: általánosban szinte mindenkivel jóban voltam, kedveltek az emberek, de azért a közösség is elég homogén és elfogadó volt.

Középsuliban sem változtattam a modoromon, ugyanúgy mindenkivel szívesen elbeszélgettem volna, ám az emberek másképp álltak hozzám. Volt egy legjobb barátom, akit még általánosban ismertem meg, de szorosabb barátiköröm nem volt... Mindig tengődtem, igaz kicsit zavart, hogy ilyen nagymértékű a klikkesedés, de én is próbáltam megtalálni a társaságomat. Nekem fura, hogy egy osztályon/évfolyamon belül az ember csak azzal beszél, akivel feltétlenül jóban van, és minden előzetes ismerettség nélkül, véleményt formálnak az emberről...


Egyébként, hogy ne legyek ekkora OFF, a voltbarátom is ilyen, de szerintem ő nem fogalmaz meg magában ilyen mély gondolatokat. :))

Vele is az van, hogy amúgy irtó csendes, szavát nem lehet hallani, nem is az az okos ember, de az osztályában a menők között van, sulin kívül is népszerű barátai vannak. Nála szerintem csak annyi a dolog, hogy nagyon tipikus tinifiú, "menő" dolgokat csinál (pl ívás, számítógépes játszás), de amúgy nem valami nagy szám...

2019. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy csendes vagy, nem jelenti azt, hogy nem vagy jófej. Valószínűleg bírják a jófejségedet vagy a kisugárzásodat.

Hogy érted, hogy nem adsz annyit vissza, amennyit kapsz és hogy többet érdemelnénel..?

Látod valamiért mégis veled barátkoznak, felesleges azon stresszelni, hogy nem vagy hozzájuk elég jó, ők már eldöntötték, hogy az vagy. Ne vitatkozz velük ebben! :D

2019. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Hogy érted, hogy nem adsz annyit vissza, amennyit kapsz és hogy többet érdemelnénel..?" én asszem tudom mire érti a kérdező. Egy barátságban - ugyanúgy mint párkapcsolatban - fontos, hogy mind a két fél ugyanannyit tegyen bele a kapcsolat fenntartásában: az nem egyensúly, ha egy barátságban csak az egyik fél keresi a másikat, hívja el ide-oda. Vagy hiába vagy szuperjófej, jó társaság, ha egy többéves baráti kapcsolatban elfelejted a másik szülinapját... vagyis nem figyelsz rá, nem teszel bele annyit, amennyit a másik megérdemel (feltéve meg ha ő sosem felejti el a jeles napot).
2019. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, igen, ez így tiszta, de nem gondolom, hogy a kérdező ilyen, hogy elfelejti a szülinapokat meg leszarja a másikat. Azért kérdeztem, hogy ezt hogy érti, mert van egy olyan érzésem, a kérdező azt hiszi, ő szimplán nem elég jó, érdekes, szerethető, ezért gondolja, hogy jobbat érdemelnének nála - tévesen.

Kérdező, jó lenne, ha írnál konjrét példákat, miben érzed, hogy hátráltatnád őket.

2019. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!