Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért remegek iszonyatosan,...

Miért remegek iszonyatosan, amikor családi balhé van?

Figyelt kérdés

Már hozzaszoktam igazából, sokszor nem érint meg, de mégis amikor balhé van, én csak ülök a szobámban és borzasztóan remegek, nagyon nehéz úgy bármit is csinálni. (en mindig kimaradok ezekből, csak vegighallgatom..)

Szeretném, ha abba maradna a remegés, de sokszor akaratlagosan se sikerül megállítanom. Miért van ez? Mit csináljak?


2019. febr. 19. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Szorongas... itt lelki problemak vannak... nem lenne rossz beszelned valakivel ezekrol a dolgokrol. Lehet segitene a remegesben
2019. febr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már ez iszonyat sokk bárkinek aki rendben van érzelmileg. Rossz a szitu, próbálj békíteni őket és kezdj elgondolkozni önálló életen. És olyan társsal akivel nincs konfliktus.
2019. febr. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Stressztől. Szorongásnak lehet része benne, de én azt mondanám inkább, hogy az "élmény" olyan, hogy szorongást okoz (főleg, hogy ismétlődik).

Egyrészt lehet beszélni a szorongásrol szakemberrel ( pszichiáter gyogyszert ír, arra nem kéne raszokni, ha nem muszáj, ő is és pszichológus is csinál pszichoterápiát, csak magánhoz menj mert az állami pszichologushoz az állami pszichiátrian át vezet az út es az x@r).

A másik endokrinologia, mellékvese fáradtság, akkor nem termelődik elég kortizol hormon ami a stressz ellen véd. Csak magánrendelésen kezelik, államiban egyáltalán nem. (sztem nekem az van, készulok elmenni orvoshoz,). - bocsi, nem megijeszteni akarlak, csak használhatóan segíteni.

Ami a legfőbb: leginkább a családod kéne kezelni, nem téged. Szóval a kiváltó okot megszüntetni. Ki balhézik kivel? Miért? Megmondod, hogy kikészülsz nem hat?

Családsegítő? Iskolapszichologus?

Háziorvos? Tanárod, akiben megbízol?

Valamelyiktől kerj segitseget!

2019. febr. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mért nem méssz el ilyenkor futni
2019. febr. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

lelki szorongádok és félelmek okozzák ezt.

Voltam én is így nemrég, én külföldig meg sem álltam.

#3 as válaszolóval egyet értek, keress segítséget és ne csak online.

Lelki problémák ezek, tehát keresd a békét, imádkozz, vagy esetleg próbálj tanácsot kérni paptól vagy lelkésztől is. Ha ez távol áll tőled , esetleg gyógyszerek is segítenek ahogy 3-as írta. Pszichiaterek segíthetnek és nyugtatók letompítják az agyban az ilyen stresszes gondolatokat. Próbáltam, és bevállt. (igaz lelki békét nem az hozta szóval nem ajánlom tiszta szívből)

2019. febr. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
A mellékvese által termelt adrenalin hormon szintje hirtelen megemelkedik (vészreakció), ez okoz gyors izomösszehúzódásokat.
2019. febr. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok

A gyógyszerek akkor jók igazán, ha az ember közben tesz magáért, a helyzet /probléma megoldásáért. (tapasztalat)

2019. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam volna, hogy ez ilyen komoly, mert úgy éreztem már nem érint meg.


Egyébként szoktam edzeni egész sokat, csak amikor éjjel van a balhé, nem tudok futni menni.


Nehéz elmenekülni.

A tesóm és a szüleim balhéznak, volt, hogy amikor éjfél után is ment az ordibalas odamentem hozzájuk, es elmondtam, hogy nekem ez nagyon rossz, hagyják abba, aludni szeretnék, de a tesóm sose akarja abbahagyni. Nem hagyja a szüleimet se, és a szüleim meg nem tudják kezelni. Elvileg járnak pszicholgushoz, és sokszor voltak pszichiáternel, csaladsegîtőnél, de nem lett jobb.


Szoktam imádkozni is egyébként, meg hallgatok zenét, de a remegés nem múlik. Szinte egy poharat nem tudok úgy megfog i, hogy ne ejtsem le.

2019. febr. 19. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!