Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A környezetem egy része 100%...

A környezetem egy része 100% hogy kifejezetten nem kedvel. Hogyan barátkozzak meg ezzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amikor tavaly kilencedikben elkezdtem a gimit, az általános iskolás nagyon negatív tapasztalataim után úgy döntöttem hogy amennyire csak lehet, mindenkivel kedves leszek és barátságos, és senki felett nem ítélkezem, és ezt tartom amíg csak tudom.

Úgy gondoltam egészen jól megy, lettek is nagyon jó barátaim és egy legjobb barátnőm, azonban ma egy osztálytársammal folytatott beszélgesem során kiderült hogy engem elég sokan kifejezetten nem kedvelnek. Nyilván nem mondta el hogy kik, és hogy egyáltalán hányan, de nekem úgy jött le hogy itt nem 1-2 emberről van szó.

És persze, megértem, mert tényleg elég megosztó személyiség lehetek mások szemében: nagyon társasági vagyok és hangos, vannak kicsit fura, de inkább egyedi beszólásaim amiket a barátaim már megszokhattak, lehet hogy mások félreértik, vagy nem is tudom.

Kicsit rosszul esett hogy én direkt nagyon pozitívan igyekszem hozzáállni, és mégis újra azt tapasztalom mint általánosban: nem szeretnek csak nem mondják.

A kérdésem az, hogy hogyan tudnék ezen túl lendülni?

Magamon változtatni nem feltétlen szeretnék, mire erre a szintre eljutottam is hosszú, gyötrelmes munka eredménye, amit néhány ember kedvéért eldobni butaság volna. Mert szerintem nem vagyok rossz, vagy ilyesmi, csak nem nagyon tudom hogy pontosan mi bajuk velem, mert sose mondja el senki :/

Amit nem nagyon értek, mert tartom magam annyira értelmesnek és intelligensnek, hogy ezt velem meg lehessen beszélni, csak hát néma gyereknek...

Ha van valakinek valami jó tanácsa, tapasztalata, esetleg hasonló cipőben jár, ne fogja vissza magát, írja meg a kérdés alá/privát üzenetben :) Köszi!

Egy 16 éves lány



#barát #kapcsolat #osztálytárs #miafrancotkezdjekezzel?
2019. febr. 27. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod hogy egyik mondatoddal ütöd a másik mondatodat?

Idézlek:

" elég megosztó személyiség lehetek mások szemében: nagyon társasági vagyok és hangos, vannak kicsit fura, de inkább egyedi beszólásaim amiket a barátaim már megszokhattak, lehet hogy mások félreértik, "


Ezt lehet úgy is értelmezni, hogy állandóan a te hangodat hallani, mert csak hangosan tudsz kommunikálni. Sokszor sértő beszólásaid vannak amik neked fel sem tűnnek.

Így érthető, hogy sokan nem kedvelnek. Sokszor a csend vagy normál beszéd csodákra képes, és meg kell tanulni azt, hogy kivel lehetsz nyers és kivel nem.


" én direkt nagyon pozitívan igyekszem hozzáállni,"


Nem, nem állsz pozitívan hozzá, mert akkor nem lennél nyers, sértő.


Változtatni nem akarsz, akkor ne változzál. De akkor fogadd el, hogy sokan továbbra is utálni fognak.

2019. febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan nem állandóan vagyok hangos, és nyers, csak a barátaimmal, de velük sem mindig, csak a mi társaságunk sokszor ilyen. Viszont ha velük csinálom, azt más is hallja.

Kicsit kár, hogy nem is ismernek és egyből utálnak, mert egyébként (es ez nem az enyém, hanem vagy 5 egymástól független felnőtt véleménye) tényleg segítőkész vagyok, kitartó, jó hallgatóság, szociálisan nagyon érzékeny (pszichológusi vélemény). Hát, valahogy majd csak túlélem ezt is :)

Egyéb iránt, köszönöm a választ!

2019. febr. 27. 23:45
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerűen ne foglalkozz ezzel. mindig lesznek akiknek nem leszel szimpatikus.. ne akarj mindenkinek megfelelni. ott rontottad el, hogy te úgy mentél oda, hogy márpedig itt téged mindenki szeretni fog. ilyen nem létezik, legfeljebb akkor, ha teljesen meghazuttolod magad és alárendeled magad másoknak. ezt gondolom te sem akarod. fogadd el, hogy soha nem fog mindenki szeretni. azokra koncentrálj akik viszont szeretnek. ne azt nézd, hogy ki az, aki nem szeret, hanem ki az aki igen ;) add mindig önmagad, legyen bármi követekezménye. ha így teszel akkor lesznek cs igaz barátaid és akkor fognak csak tisztelni. még relatíve fiatalok vagytok, ebben a korban még nem nagyon menő a szemtől-szembe való beolvasás megbeszélés :D inkább a hátad mögött fúrnak.. de tiszteltre méltó, hogy te érettebben fogod fel. kapják be ;) :D 25/F
2019. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ ^^
2019. márc. 3. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!