Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mit kéne csinálnom?

Szerintetek mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
10.es vagyok és most kellessz leadnunk, hogy milyen fakultációs tantárgyat választunk. Én mindig is orvos szerettem volna lenni, de most, hogy nagyobb lettem rájöttem, hogy elég nehéz pálya. Ráadásul a kémia sem az erősségem, bár az inkább a tanár miatt van, mert nem tud magyarázni. Plusz nem birom a vért és fogalmam sincs hogyan reagálnék, ha meg kéne boncolnom kéne valakit például. Mit tanácsoltok? Egyrészt érdemes effelé a pálya felé mennem, meg lebet e szokni a vért stb. Másrészt mennyire kemény az orvosi?

2019. márc. 6. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
borsodi vagy innen megmondom
2019. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nahat

Egyebkent igen

2019. márc. 6. 22:20
 3/14 anonim ***** válasza:
1 szóval árultad el magad :D kitalálod?
2019. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs melyik lehet
2019. márc. 6. 22:28
 5/14 anonim ***** válasza:
"kellessz"
2019. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam hogy ez csak errefelé használatos:) mifelénk ezt mindenki használja
2019. márc. 6. 22:37
 7/14 Duenna ***** válasza:
2019. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi nem csak vérről és boncolásról szól. Hidd el, ezekkel nem találkozol annyiszor, amennyiszer gondolod. Boncolni nem is igen boncolunk, a tanár csinálja, nekünk csak az a fontos, hogy tudjuk és felismerjük a tetemen, hogy melyik képlet micsoda, mi a funkciója stb.

Az orvosi szakma egy hivatás. Nem éri meg orvosira menni pénzért, hírnévért vagy mert jól hangzik. Nem éri meg 6 évig keményen tanulni, nem éri meg éjjel otthagyni a családodat, mert behívtak egy sürgős esethez, hacsak nem ezt akarod csinálni egész életedben. Embereken segíteni, jobbá tenni vagy megmenteni az életüket. Csak ezért éri meg.

2019. márc. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
SEMMIÉRT nem éri meg. Hivatás ja... Olvasgass itt az oldalon egy kicsit, minden második orvosokra vonatkozó kérdés arról szól, hogy mi orvosok mekkora szemétládák vagyunk, vagy hogyan lehetne minket átvágni a palánkon egy igazolásért. Semmi tisztelet nincs irányunkban, anyagilag nevetséges amit 6+x évnyi tanulás után kapunk, és rohadt sokat kell dolgozni, rohadt sokat kell ügyelni és ha véletlenül hibázol, mert kimerült vagy, akkor kb. keresztre feszítenek. Ez nem hivatás ez rabszolgamunka.
2019. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a vért meg lehet szokni. Az orvosi pedig rohadt kemény, de elvégezhető, csak éppen minek...
2019. márc. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!