Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 17 éves fiú vagyok azzal a...

Attila.@21 kérdése:

17 éves fiú vagyok azzal a problémával, hogy túl egyszerű és sokszor nem érthető a beszédem.2 éve olvasok emiatt különböző regényeket, novellákat stb. Ezen kivül tudnátok nekem valamilyen módszert ajánlani?

Figyelt kérdés
14-15 éves koromig nem volt ezzel probléma, viszont ekkor elhunyt az édesanyám, amin nagyon nehezen tudtam túllépni. Emiatt elhagytam magam, egésznap csak ágyat koptattam és nem igazán beszélgettem senkivel. Ez az állapot kezd lassacskán elmúlni, de most meg ott tartok, hogy hiába olvasok már régóta rendszerűséggel, mégsem érem el a kivánt eredményt. Valaki tudna esetleg adni valamilyen hasznos tippet? S.O.S. Komolyan mondom, hogy az életem függ ettől!

#beszédkészség #Kommunikáció fejlesztés
2019. márc. 8. 05:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szakemberhez kellene fordulnod, aki tapasztalt és rálát mi okozza konkrátan a problémát (trauma) és hogyan kezelhető.
2019. márc. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Az olvasás az jó. Egészítsd ki naponta este 5-10 perc naplóírással. Az nagyon jó edzés a tudat számára, hogy ki tudd magad fejezni. Minden nagy író írt naplót, olyan mint a zenésznek a skálagyakorlat. Leírod a nap élményeit, gondolataid, ami épp eszedbe jut- magadnak, nem kell törődni, ki mit szól érte.

Fontos: töltőtollal füzetbe (nem gépen) és a napi ritmus is fontos. Mint minden képességfejlesztésénél. A töltőtoll is jobb-Euroshopban 450.-ért jó toll van. Ezzel foglalkoztam és bonyolult, nem fejtem ki, de jobb kézzel, papírra írni -további tudatterületeket mozgat meg. És néha egy-egy jó ritmusú verset hangosan olvas fel magadnak, mert az megint más tudatterületeket érint, amikor hallod a saját hangodat.

(hasonló veszteség ért engem is, 13évesen, és ráébredtem a vigasztaló gondolatra, hogy édesanyám is annak örülne, ha látná, hogy megtalálom a helyem az életben, az utamat, a feladataimat, a kapcsolataimat, ez erőt ad) És hát jó, értékes irodalmat olvass, az megint más területen épít. Tolsztoj, Csehov, Shakespeare- drámarészleteket néha hangosan. Ügyes légy, menni fog idővel.

2019. márc. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A traumát szerintem az okozza, hogy egy évvel ezelőtt felismerhetetlenre fogytam. Kb leadtam 15-20 kilót. Azota visszaszedtem kb 10et, de nem megsem tudok és nem is merek beszélgetni az emberekkel. Ha kérdeznek egy-két szavas válaszokat adok, a mondandómat sokszor érthetlenül, furán adom elő. Ha olyan ismerősökkel találkozok, akikkel nem mindennap találkozok, akkor megse birok szólalni. Miután ott hagytam az illetőt, akkor jut eszemb, hogy mit is kellett volna mondanom. Szerintem kezdödő szociális fóbiám van.
2019. márc. 11. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen gyanúid is vannak, akkor nincs kérdés, irány szakember!
2020. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jobban vagy?
2021. jan. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!