Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy talán sosem lesz saját lakásom és még elköltözni se tudok a szüleimtől? Érdemes aggódnom egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tudom tudom eleget olvastam már, hogy 23 évesen már minimum 5 éve külön kéne élnem, de nem túl egyszerű és emiatt rossz is a kedvem rengetegszer...


Budapesten élek, itt is dolgozom, nem is akarok máshova költözni. (Nem, nem nézem le azt aki nem pesti). A szüleimmel lakom, aminek az oka az, hogy jelenleg 160 ezer a fizetésem, ami maximum 220-250 forintra fog emelkedni 10en valahány év múlva... egyedül nem tudnék fenntartani egy albérletet, idegen lakótársakban nem bíznék, barátaim közül senki nem keres albit, párkapcsolatom meg 3 éve nincs és lehet nem is lesz egyhamar.


Lakástakarékpénztáram van, 9 év múlva jár le. Ha mellé spórolok, akkor tudnék venni 30 éves hitellel egy 20 millió lakást, amit jócskán fel kell újítani... 22 évig bíztam abban, hogy lesz egy komoly párkapcsolatom, akivel a lakásvásárlást, együttélést tervezhetjük és megoldhatjuk, de már feladtam.


Érdemes egyáltalán aggódnom?


Meg ugye mi a biztosíték arra, hogy 9 év múlva nem 100%-os önerő kell, és a legcsóróbb garzon is 40 millió lesz?


23/L


2019. márc. 29. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Továbbtanulni nem szeretnél? Egy jó diplomával, vagy akár OKJ-vel, FOKSZ-szal tehát képzettséggel többet kereshetsz. Ezt kellene 18 évesen, nem egyből elköltözni. A te korodban még rengeteg egyetemistát tartanak el a szüleik. De még 23 évesen sem késő.
2019. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

23 éves lány vagy.

Ha nem vagy 130 kiló, legalább heti 4 alkalommal fürdesz, és megvannak legalább az első fogaid, akkor azért nem nagy mutatvány pasit találni, és vele összebútorozni.

Ráadásul a mostani lakásotokat is te öröklöd majd.

Amúgy ha teheted tanulj valami szakmát.

2019. márc. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb ugyanilyen helyzetben vagyok csak 26 évesen és nem vagyok pesti. Egyedül nem nagyon lehet fenntartani egy albérletet, hacsak nincs nagyon jó fizetésed. Saját lakást meg fizethetném életem végéig. Ráadásul inkább költöznék én is Pestre, mivel itt a családon kívül senkim nincs, ott viszont sokkal drágábbak a lakások. Ez egy olyan patthelyzet ahol nincs jó megoldás...
2019. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rendőrség vagy katonaság nem játszik?

Biztos meló és jár szolgálati lakás!

2019. márc. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha elhatározod és nem engeded, hogy eltérítsenek a vélemények akkor sikerülhet.
2019. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!