Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha tennél valami nagy dolgot,...

Ha tennél valami nagy dolgot, de más aratná le érte a babérokat, akkor megérné?

Figyelt kérdés

Például írnál egy jó könyvet, vagy egy jó forgatókönyvet, de sehogy se tudnád megjelentetni. Ekkor jönne valaki, aki ellopná, megjelentetné, film esetében leforgatná, óriási világsiker lenne, és ő kasszírozná érte a milliókat. Milyen érzés lenne? Inkább büszke lennél magadra hogy a műved világsiker lett, vagy dühös lennél, mert te magad nem lettél híres, és más került rivaldafénybe helyetted? Ha nyernél egy olimpiai aranyérmet az országodnak, de senki nem tudná hogy te voltál az, összekevernének másvalakivel, csak azt látnák hogy van +1 aranyérme az országnak, akkor megérné?


Ezzel azt akarom megkérdezni, hogy a művészetet az ember magáért a művészetért csinálja, vagy önös érdekből, hogy híres legyen? Egy sportoló az országának akar e dicsőséget szerezni inkább, vagy önmagának?


Mert én olyan típus vagyok, hogy a saját hírességem egyáltalán nem érdekel. Ha írnék egy jó zeneszámot, valaki ellopná, világsláger lenne belőle, és meggazdagodna, én akkor is örülnék neki, mert az én zenémet hallgatják világszerte, és nekem ez a tudat elég lenne. Ha híres lennék, és pénzt is kapnék érte, az már csak a cseresznye lenne a tortán lévő habon.



2019. márc. 29. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:

"Inkább büszke lennél magadra hogy a műved világsiker lett, vagy dühös lennél, mert te magad nem lettél híres, és más került rivaldafénybe helyetted?"


Nem lennék büszke és dühös sem


Aranyérem: igen megérné :)


Sajnos nem vagyok olyan termékeny szellemileg, hogy bárki bármit el tudjon happolni előlem de nem zavarna. Mindennek van jó és rossz oldala a hírnévnek is és a névtelenségnek is. Amíg nekem nem árt vele, nem járat le, nem rágalmaz, addig azt csinál amit akar mivel a következmények is őt érik, így meglátja majd hogy megérte-e és legrosszabb esetben tanul belőle.

2019. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!