Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha tisztában...

Mit tegyek ha tisztában vagyok vele hogy jelenleg elpazarlom az életem de nem tudok kilépni ebből?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 3. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki tudsz lépni!
2019. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindig ki lehet lépni,csak mindig áldozat is van.
2019. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ott a gond (ilyen érzésnél általában ez szokott lenni), hogy van több elakadás az életedben, pl. több negatív szokás, vagy nemkívánatos helyzet, amik tehetetlenség érzetét keltik, mivel egy masszában látod az egészet, ami feldolgozhatatlan. Így bele se vágsz a feldolgozásába.


Javaslom, hogy írj egy listát, definiáld pontosan, hogy mik ezek a dolgok, mik gátolnak abban, hogy továbblépj, fejlődj, és gondold át, hogy mit lehet tenni a felszámolásuk érdekében. Talán kezd a kisebbekkel, kézzelfoghatóbbakkal, pl. ha masszív rendetlenség van a lakásodban, akkor rendezd. Nem kell egy nap alatt, de ha rendszeresen foglalkozol vele, akkor előbb-utóbb rend lesz, és nő az önbecsülésed, nagyobb magabiztossággal vágsz a többinek is.


A jó önbecsüléshez kellenek a sikerélmények, szóval keresd a kihívást! Lehet, hogy hülyének hangzik, de egy rendeten embernek a rendrakás is kihívás.


Vigyél rendszerességet az életedbe, a hétköznapjaidba!

2019. ápr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esetleg valamilyen függőséged? Számítógép függőség pl.?


Az ilyesmit fel kell számolni, mert rengeteg energiát és időt le tudnak kötni.


Mivel pazarlod el az életed, mire pazarolod? Attól fordulj el, és tedd fel magadnak a kérdést, hogy milyen hasznosabb dolgokra tudod fordítani az idődet, energiádat.


Keress közösséget. Ha valaki hasonló cipőben van, mint te, azzal együtt, egymást bátorítva próbálhattok kitörni.


Sportolj.


határozz meg rövid- közép- és hosszútávú REÁLIS célokat. Tervezd meg, hogy ezeket hogyan tudod elérni, készíts cselekvési tervet.


Ha segítség kell, akkor kérj segítséget! pl. ha alkoholbeteg vagy, és nem megy egyedül leszokni, akkor keress fel valami orvost, közösséget, ahol hasonló emberek vannak.


Kirándulj, stb. fedezd fel az élet szépségeit.


Töltődj fel energiával, és egyben te is legyél önzetlen. Így beindul valami áramlás. (Pl. ha gyűjtögető vagy, akkor ajándékozd el a felesleges de használható cuccaidat).


Hülyén hangzik, de egy fürdőszobát, vécét bárki ki tud glettelni, festeni. Még egy nő is, ha egy picit is utánanéz. Ha ezt megteszed, egyfelől lehet, hogy sokkal szebb lesz az otthonod, másrészt önbizalmat ad, dicséri a kezed munkáját, ahányszor csak bemész ezekbe a helyiségekbe, és pozitív megerősítést ad. (Persze ha rendben van, akkor ne barmold el. A lényeg, hogy te csináld, ne festőt hívj.)


Minden nap tedd fel magadnak a kérdést, hogy mire vagy képes.


Listázd a feladatokat, amik nyomasztanak, és ezer éve halogatod. Vezess határidőnaptárt, és tervezd meg, hogy mikor mit csinálsz, és minden napra tegyél be ezekből valamennyit.

2019. ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Keress valami konkrét célt és légy szigorú/számonkérő önmagaddal szemben.

Eleinte nehéz lesz, de majd amikor kezdenek bejönni a sikerek az kárpótolni fog.

2019. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is voltam így, nem volt nagyon értelme semminek. Nekem pl. függőségeim voltak. Aztán sikerült kikerülni belőle. Mondjuk ehhez elköltöztem egy másik országba. :)
2019. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!