Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok szeretni?

Miért nem tudok szeretni?

Figyelt kérdés
Olyan érzelmetlennek érzem magam, és rossz így élni. És nem tudom miért van ez. Pedig amióta emlékszem otthon sok szeretet kaptam, tehát szerintem nem valami élmény(ek) következménye, hanem nem tudom miért van. Kívülről nem látják rajtam, nevetős, barátságos vagyok, de senki iránt semmi kötődésem nincs, még a család iránt sem. Legbelűlről idegesítenek az emberek, amit persze soha nem mutatok ki, de nagyon nehéz így "hazudva" élni. És annyi mindent próbáltam már tenni, hogy szeretni tudjak, de nem megy. Hogy tudnék megtanulni szeretni szerintetek? Vagy miért nem tudok? Utálom ha megölelnek, mert nem bírom viszonozni és már csak az érintést is. És ami a vicc, hogy másoktól hallottam vissza magamról, hogy mennyire közvetlen, empatikus és barátságos vagyok.. és tök rossz, hogy mindez igazából csak egy képmutatás. Nagyon szeretnék megtanulni szeretni, de teljesen tanácstalan vagyok, mit tegyek?

2019. ápr. 13. 18:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék, hogy soha senkivel nem tudnék bunkó lenni, sőt ahol tudok, segítek. De ezeket csak olyan kötelességemnek érzem. Valószínű azért, mert már régóta törekszem a szeretetre, de nem tudom hogy kell..
2019. ápr. 13. 19:08
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Olvass bibliát az Újszövetséget,hátha segít...

Egyébként ha gyakorlod a szeretetet,akkor lennie kéne benned szeretetnek!

2019. ápr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Rendszeresen olvasom a Bibliát (vallásos vagyok) és pontosan ez az ami ösztönöz, hogy gyakoroljam a szeretet. És tényleg meg is teszek érte sok mindent, de azt nem tudom elérni, hogy ne csak "tettekben" tudjak szeretni, hanem érzelmileg is.
2019. ápr. 13. 19:52
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Érdekes,régen én sem tudtam,aztán átadtam az Úr Jézusnak eletemet és utána éreztem Isten mennyire szeret,ezután én is tudtam szeretni.

És gyakoroltam is mint tettekben,mint szavakban ez is táplálta bennem.

Nem jo erzes nem szeretni egy ige mondja is "ha szeretet nincs bennem,semmi vagyok"...Viszont benned van csak nemtudom,miért nem érzed 😊

2019. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszi, hogy ezt így megosztottad! Igen, én is ezt gondolom, hogy nekem is így kellene. Egyébként én is átadtam már az életemet, ragaszkodom is Őhozzá, valójában szeretem is Őt 😊 (akkor most a kérdés, hogy mégis tudok szeretni? 😊) És az emberek felé meg nem tudom miért nem tudok így érezni, pedig olyan jó lenne.. annyira igyekszem..
2019. ápr. 13. 22:43
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Ne olvasd a Bibliát. Agymosott hülyesség.
2019. ápr. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

ha vallásos vagy, akkor megvan az ok.


A vallás azt tanítja (főleg alapszinten), hogy mindenkit szeretni kell. Csak ugye, ha ez csak a vallás miatt akkor nem érted ez miből adódik, így értelmetlennek tartod sok esetben. Valójában a vallás ilyen módon gyakorolva képmutatóvá tesz embereket, ami jelen esetben téged zavar.

2019. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Szeretet biztosan van benned,ha ugy cselekszel...

Csak valamiért erezni nem tudod.

Lehet nem értetted meg meg igazan,milyen arat fizetett Jézus erted es mennyire szeret,hogy Te benned is meglegyen ez a szeretet.

Vagy ki tudja miert vagy ki nem engedi...a Satan sok mindenre kepes.

2019. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Fiú vagy vagy lány?


Ölelés... Hány igazit kaptál már? Igaziból nem sok van. Egy igazi ölelés az megindít. Persze vannak előzményei is.


Szeretet... Amíg azt sem tudod mi az a szeretet addig hogy akarsz vallásos tanok szerint szeretni? Istent, felebarátokat stb...


Sok szeretetet kaptál? Aki kapott szeretetet az képes adni is. Aki nem kapott na az nem képes adni. Biztos h amit kaptál az szeretet volt vagy nem tanítottak meg szeretni?


Van kutyád? Volt?

2019. máj. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak annyi a "baj", hogy kamasz vagy, azért látsz ilyen kuszának mindent, és azért menekülsz még az érintés, az ölelés elől - miközben meg azt látod magad körül, hogy mindenki szerelmes, ölelkezik, stb. Hidd el másoknak, hogy közvetlen, empatikus és barátságos vagy, mert biztos nem véletlen mondják. Szerintem arra vágysz, hogy szerelmes legyél te is, mert tudod, hogy akkor éreznéd intenzíven, hogy szeretsz - csakhogy ezt nem lehet sürgetni. Majd összejön, amikor itt lesz az ideje. Addig még más dolgod van: egyáltalán tisztázni magadban, hogy mit is jelent "szeretni", hogy ha majd jön a nagy szerelem, akkor is tisztán láss, ne csak a rózsaszín szemüvegen át, nehogy az érzelmek valami butaságba hajszoljanak. Aki sok szeretetet kapott otthon, aki nevetős, nem bunkó, segít, ahol tud, vagyis tud tettekben szeretni, az teljesen rendben van, hidd el, az igenis nagyon jól csinálja, és igenis tud szeretni. Az nem baj, ha közben azt is tudod, hogy ez "kötelesség".

Az meg, hogy idegesítenek az emberek azért van, mert te sem vagy tökéletes, időnként te is türelmetlenebb, fáradtabb, stb. vagy - na de ők is! :D Ez így természetes. Nem "rossz így élni", hanem csak "nem valami könnyű". De azért jó! :)

2019. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!