Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet szégyenlős lányból színész?

Lehet szégyenlős lányból színész?

Figyelt kérdés
Sokan azt hiszik, hogy teljesen zárkózott vagyok, mondhatni a jó kislány és el se tudják képzelni otthon milyen lehetek, a családom szerint viszont jól színészkedem. Mit gondoltok?

2019. ápr. 20. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Ebből nem lehet megállapítani. Nekem azt mondták többen, hogy jó ügyvéd lennék.


Te akkor leszel jó színész, ha a külvilágnak át tudod adni a szerepedet.

2019. ápr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mások előtt is megy-e a színészkedés, vagy csak otthon, a biztonságos kis közegedben?
2019. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menni fog. Csak szedd össze a bátorságod és ne félj az emberekől.
2019. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen voltam anno, mint te.

Ambivertált ember vagyok, azaz sajnos vagy nem sajnos, de baromi nehéz kiismerni a személyiségemet, amiért rengetegen félreismertek régebben.


Az, hogy milyen temperamentumú vagy, SEMMI köze nincs ahhoz, hogy van-e előadói készséged, vagy sem!

Ez egy idióta laikus sztereotípia.

Mert a színészek sem mind egykaptafa egocentikus műmájerek, ahogyan ezt sokan elképzelik. 😅

Igen, rengeteg ismertebb színész is van, akik valójában nagyon visszahúzódóak és szerények, és első ránézésre senki nem mondaná meg róluk, hogy valójában mi a munkájuk, és milyen szerepeket játszanak.

Pont, hogy az alapvetően fegyelmezett és jó magaviseletű emberekből lesznek az igazán jó színészek, mert komolyan veszik a munkájukat, és mivel ők általános sokkal több negatív megerősítést, pesszimista kritikát, kapnak a környezetükről, mint “nagypofájú társaink”, sokkal jobban alá tudják rendelni magukat a szerepüknek.


Szóval: ne add fel! Engem is nehezen értett meg anno a környezetem, de ha van tehetséged a színpadi munkához, akkor senki unszolására ne tegyél le erről az álmodról!

Sokak számára a színész szakma egy megfoghatatlan, idealizált dolog, amiről valójában semmit nem tudnak.

Mert erről a szakmáról még mindenkinek a bedrogozott “protekciód” hollywoodi üdvöskék jutnak eszükbe, - az viszont egyáltalán nem jut az eszükbe, mennyi munka, színpadon eltöltött hosszú óra, tanulás áll amögött, hogy egy produkció összeálljon.

És rengeteg karakter kell egyébként!

2019. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenkinek, de fôleg a szégyenlôs embereknek ajánlom. Ha nem is mint munkahely, de tanulni mindenképp érdemes. Egyre jobban segít kinyilni, és segít elhagyni a szégyellôsséget. Megtanít beszélni. Nem csak az artikulálás, de az, hogy minden szónak értelme, saját dallama, világa van. Megtanít ôszintének lenni és hinni. Hittel kimondani a szavakat. Bizalom másokban, odafigyelés és segíteni a másikat. És egy forró tüzet ad a szívednek a vágy, hogy adni tudj másoknak. Szabaddá tesz, mégis utat rak alád. Imádom, csodálatos dolog. Próbáld meg. Egy kincs van benned, buzgó forrás, ami ki akar folyni és igazi szeretetet ad, amelyre szíveknek szükségük van.

Nekem az volt a pont, amikor ledobtam a szégyenlôsségem, mikor rájöttem, hogy Nincs semmi veszteni valóm. Ha valamit elrontok úgy legyen szép. Egy hang volt, ami Isten dallamába pont beleillett. Mit gondolsz? Én azt mondom menj, szaladj! Te mit mondasz?

2019. ápr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt más most tudni, hogy lehet-e belőled színész. Keress lehetőséget a szereplésre, aztán majd meglátod, hogy mennyire jól megy, meg hogy mennyire szereted csinálni hosszabb távon is.
2019. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Marvel kapitány megformálója, Brie Larson is nagyon csendes, introvertált lány volt, elsore nem is akata Marvel kapitany szerepét elvállalni, félt a hirnevtol. A rendezok közölték, hogy vagy ő lesz vagy senki, mert erre a szerepre nincs más aki jobban illene.


Szoval lehetsz. :D Hajrá, ügyesen!

2019. máj. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Állítólag Maya Gold is visszahúzódó szégyenlős lány volt, szóval igen. :)

Amúgy pedig sokan a színészkedést álcának és második személyiségüknek tekintik amiben kiélhetik magukat és olyanok lehetnek amilyenek valójában nem.

2019. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!