Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen szakmát lenne érdemes...

Young27 kérdése:

Milyen szakmát lenne érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Pontosan nem tudom még milyen pályára szeretnék lépni. Még fiatalkorú vagyok, a Hunfalvy János gimnáziumban fogok tovább tanulni, a jó nyelvi oktatás szempontjából. Szeretnék nyelveket tanulni, és akár ezzel is foglalkozni. A minap előadást tartottam (biológia órán egy nehezebb témában) és a tanár teljesen le volt nyűgözve hogy megint milyen szépen alakítottam. Többször is mondta hogy nagyon jól tudok prezentációt előadni, fenttartom a figyelmet, rendesen felkészülök az adott témában, és tudok válaszolni a diákok kérdéseire az adott témában. Esetleg erre az adottságra melyik szakmában tudnék támaszkodni? Esetleg tudtok olyan szakmát amelyikben mindkettő említett szempontot tudnám érvényesíteni??

Előre is köszönöm



2019. ápr. 27. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Tanár

Bar megélni nemigen fogsz belole

2019. ápr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyelvtanár?

Ahogy az előző írta, ebből nehéz jól megélni, ha csak nem állami intézménybe mész.

Esetleg tanulhatnál valamilyen különlegesebb nyelvet. Különórákat is adhatsz, vagy elmehetsz pl angolt tanítani külföldre, ezekből már kicsit jobb keresetet lehet összehozni.

Esetleg tolmács? Ott is szépen kell tudni beszélni, nem csak az adott idegen nyelven, hanem magyarul is.

Még ami eszembe jutott, az az idegenvezető, annak is olyanok mennek, akiknek jó beszélőkéjük van.

2019. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!